YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Nusaybin'de tüneller kapatıldı, Suriye yolu kesildi
Nusaybin’de operasyonlarını sürdüren güvenlik güçleri, her biri onlarca metre uzunluğundaki tünelleri tek tek kapatarak, hainlerin kaçış yolunu kesti.
Nusaybin'de tüneller kapatıldı, Suriye yolu kesildi
20 Nisan 2016 / 04:25 Güncelleme: 20 Nisan 2016 / 09:24

PKK’lı teröristlerin köstebek gibi ev ve sokakların altını kazarak oluşturduğu onlarca tünel ve menfez güvenlik güçleri tarafından imha edildi. Kaçacak delik bulamayan teröristler Suriye'nin Kamışlı kentine kaçmak için gece karanlığını seçince omuza veren JÖH ve PÖH timleri tarafından teker teker avlanıyorlar. 

Jandarma ile Polis Özel Harekât görevlilerinin omuz omuza sırt sırta yürüttüğü operasyonda terör örgütüne ağır darbeler vuruldu. Terör örgütü PKK’nın YGP’li teröristlerle beraber aylardır çukur kazıp barikat kurduğu Mardin’in Nusaybin ilçesinde teröristlerin kaçacak yeri kalmadı. Nusaybin sokakları ile evlerinin altını köstebekler gibi tüneller kazarak kaçış noktaları oluşturan militanların kazdığı tüm çukurlar birer birer kapatılarak hiçbir kaçış noktaları bırakılmadı. Tünellerin yerle bir edilip kapanmasından sonra gece karanlığında gruplar halinde Suriye’nin Kamışlı kentine kaçmaya çalışan teröristler güvenlik güçlerinin teslim olun çağrılarına silahlar karşılık verince birer birer etkisiz hale getiriliyor.

1-20160420085218.jpg

EVLERİN ALTI FARE DELİĞİ GİBİ

Her biri onlarca metre uzunluğunda olan ve ancak bir kişinin geçebileceği genişlikte kazılan menfezler bir evden diğer eve geçişi sağlıyor. Bazı tüneller ise evlerin altından geçerek teröristlerin oluşturdukları mevzilere uzanıyor. Daha önce oluşturulan mevzilerden güvenlik güçlerine ateş eden teröristler sıkıştıkları anda evlerin altındaki tünellerden kaçabiliyordu, ancak artık bu mümkün değil. Çünkü tüm tüneller çukurlarla birlikte imha edildi. Önceki gün öldürülen 18 terörist de kaçış noktası bulamayınca Suriye tarafına gitmeye çalıştıkları belirlenmişti.

3-467.jpg

KAÇMAK İÇİN YOL ARIYORLAR

Şuana kadar Nusaybin’de tam 274 terörist etkisiz hale getirildi. 560 el yapımı bombanın imha edildiği Nusaybin’de teröristlerin telsizlere yansıyan konuşmaları da çaresizliklerini gözler önüne serdi, önceki gün etkisiz hale getirilen teröristlerin kırsaldan olan tecrübeli teröristler olmasına rağmen kaçmaya çalışması örgütün yeni taktiğini de ortaya çıkardı. Teröristler geride tecrübesizleri ve güvenmedikleri adamlarını bırakarak kaçmaya karar verdi.

2-858.jpg

JÖH-PÖH SIRT SIRTA OMUZ OMUZA

Kentte ev ev ilerleyerek teröristleri çıkartmaya çalışan JÖH ve PÖH’ün birbirlerini kollayarak EYP ile tuzaklanma ihtimali olan evlere girişi, fedakârlıklarını da gözler önüne seren müthiş bir fotoğraf oluşturdu. Evin içinde ve bahçesinde olası bir EYP tuzağına karşı harekete geçen JÖH ve PÖH’ler gözlerini kırpmadan öne atılıyor. Girilen evde her hangi bir patlayıcı bulunmayınca bir diğer eve doğru yöneliyorlar. Bu şekilde tüm evler teker teker kontrol edilerek teröristlerin tuzakları bertaraf ediliyor.
 

STAR

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler