YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Nusaybin'de çatışma anı kameraya böyle yansıdı
Nusaybin'in teröristlerden temizlenmesine yönelik sürdürülen operasyonlar devam ederken, teröristlerin bir süre kullandıktan sonra ateşe verip kaçtıkları bölgeye giden güvenlik kuvvetleri ile teröristler arasındaki çatışma kameralara yansıdı.
Nusaybin'de çatışma anı kameraya böyle yansıdı
16 Mayıs 2016 / 15:17 Güncelleme: 16 Mayıs 2016 / 15:37

Teröristlerin ateşe verip kaçtıkları evden dumanlar yükselirken, bölgeye giden güvenlik kuvvetlerine ateş açıldı. Güvenlik kuvvetlerinin de ateşe karşılık vermesi ile çatışma çıktı. 

Mardin Nusaybin ilçesinde teröristlerce açılan çukurların kapatılması, barikatların kaldırılması ve tuzaklanan el yapımı patlayıcıların imhası için 14 Mart'ta başlatılan 'Atmaca -7 Operasyonu' devam ediyor.

Mardin Valiliği tarafından Nusaybin ilçesinde ilan edilen sokağa çıkma yasağının ardından başlatılan operasyonlarda bugüne kadar 375 terörist etkisiz hale getirildi, 905 el yapımı patlayıcı imha edildi. Operasyonlarda toplam 60 güvenlik görevlisi şehit oldu.

Teröristlerin barındığı ilçeye bağlı mahallelerde asker ve polis tarafından müşterek sürdürülen operasyonlarda ilçenin büyük bir kısmı teröristlerden temizlendi. Operasyonların sürdüğü bölgede teröristlerin kullandığı bir ev ateşe verildi.

Teröristlerin ateşe verdikten sonra kaçtıkları bölgeye giden güvenlik kuvvetleri ile teröristler arasında çatışma çıktı. Ateşe verilen evden dumanlar yükselirken, bölgeye giden güvenlik kuvvetlerine çevre binalarda gizlenen teröristler tarafından ateş açıldı.

Güvenlik kuvvetlerinin de karşılık vermesi ile bir süre çatışma yaşandı. Çatışma anı saniye saniye kameralara yansıdı.

TERÖRİSTLER CAMİ VE OKULLARI KULLANILMAZ HALE GETİRDİ

14 Mart tarihinde ilan edilen sokağa çıkma yasağının ardından başlatılan operasyonlar aralıksız devam ederken, teröristlerin girdikleri mahallerde bulunan cami, okul, kurum binaları ile evleri kullanılmaz hale getirdiği belirtildi.

Teröristlerin kullandıkları evlerin duvarlarında güvenlik kuvvetlerine ateş açmak için delikler açarken, bölgedeki bir çok camii ve okul binası da harabeye çevrildi. 14 Mart'tan itibaren devam eden operasyonlarda teröristlerin saldırıları sonucu ev, okul, camilerin yüzde 60'ın üzerinde hasar görerek kullanılmaz hale geldiği belirtildi. Saldırılarda bir çok evin ise tamamen çökerek yerle bir olduğu görüldü.

Ölüm eceldir / Azrail can olanı seven
 // Can Kurban olsun dost olan Vatana
Can feda, bu toprakların üzerinde kanımız yerde kalmaya, ne terör bize dokuna, ne de ayık olana, hesap döner terörün iki yakasındaki kucağa...
16 Mayıs 2016 21:45
Terör operasyonu
 // ismail emre
halk olarak belli bir noktadadan sonra alışmış bir gözle bakıyor önceden sınır dışı operasyonlardı şimdi şehir içi operasyonlar hassasiyetimiz devam ediyor olsa da yaşamın bir parçası oldu olduruldu sayın Erdoğan çözüm istemesi ile en onbin teröristi silah ile şehirlere girmesine müsade etmesi ahlaki ve vicdani bir plan olarak görülemez......
16 Mayıs 2016 Pazartesi 16:16
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler