YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Nusaybin'de 8 terörist daha teslim oldu
Nusaybin'de 8 terörist daha teslim oldu
27 Mayıs 2016 12:30
Terör örgütü PKK'da çözülmeler devam ediyor. Mardin'in Nusaybin ilçesinde biri kadın 8 terörist daha teslim oldu. Teslim olan teröristlerden 2'sinin MLKP üyesi olduğu öğrenildi.

Nusaybin'de geçtiğimiz günlerde 25, dün 42 teröristin teslim olmasının ardından bugün de 2'si MLKP'li 8 teröristin daha teslim olduğu bildirildi.

Nusaybin'de bölücü terör örgütü üyelerince açılan çukurların kapatılması, barikatların kaldırılması, tuzaklanan patlayıcıların etkisiz hale getirilmesi için Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) ve emniyet unsurlarınca yürütülen "Atmaca-7 Operasyonu" sürüyor.

Güvenlik kaynaklarından alınan bilgiye göre, operasyon kapsamında güvenlik güçlerince teröristlere yapılan "Teslim ol" çağrıları sonucunda Yenişehir Mahallesi Tunç Caddesi'nde biri kadın 5 terörist teslim oldu. Böylelikle ilçede teslim olan terörist sayısı 73'e yükseldi. Teslim olan teröristlerle ilgili adli süreç devam ediyor.

3 TERÖRİST DAHA TESLİM OLDU

Sabah saatlerinde teslim olan 5 teröristin ardından, 3 PKK'lının daha güvenlik güçlerine teslim olduğu belirtildi. Nusaybin'de güvenlik güçlerine teslim olan PKK'lı terörist sayısının 75'e yükseldiği belirtildi.

2 TERÖRİST ÖLDÜRÜLDÜ

Öte yandan, operasyonda 2 örgüt üyesi de etkisiz hale getirildi.

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler