YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Nuri Ergin'e müebbet!
Nuri Ergin'e müebbet!
02 Nisan 2013 17:25
Kamuoyunda “Karagümrük Çetesi” olarak bilinen ve çıkar amaçlı suç örgütünün lideri olduğu öne sürülen Nuri Ergin, Emre Çakır’ı öldürmeye azmettirmek suçundan müebbet hapisle cezalandırdı.

İstanbul 9. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen duruşmada tutuklu sanık Nuri Ergin, ile başka suçtan tutuklu olan oğlu Nurettin Ergin ve tutuksuz sanıklar hazır bulundu. Son sözleri sorulan sanıklar, eski savunmalarını tekrar ederek beraat talebinde bulundu.

Kararını açıklayan mahkeme, sanık Nuri Ergin’i örgüt kurmaktan 2 yıl 1 ay, Adnan Şenses’in işyerinin kurşunlanması olayına azmettirmekten 5 ay ve Çakır’ın öldürülmesine azmettirmekten de müebbet olmak üzere toplamda bir müebbet ve 2 yıl 6 ay hapis cezasına çarptırıldı.

Sanık Nurettin Ergin’i maktul Emre Çakır’ı tehdit etmek suçundan 5 ay hapis cezasına çarptırdı. Sanık Ali Serhat Yıldırım’a maktul Emre Çakır’ın öldürülmesi suçundan müebbet hapis cezası veren mahkeme, örgüt üyeliğinden ve Adnan Şenses’in işyerinin kurşunlanması olayından da 3 yıl 1 ay hapse mahkum etti. Sanık Ahmet Uğur Balıkçıoğlu’na Çakır’ın öldürülmesi olayından müebbet hapis cezası verildi.

 

İHA

Etiketler:
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler