YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Nurhak çembere alındı
Nurhak'ta çatışma: 1 terörist ölü, 1 terörist sağ ele geçirildi
Nurhak çembere alındı
21 Nisan 2010 / 18:25 Güncelleme: 21 Nisan 2010 / 18:25

Kahramanmaraş'ın Nurhak ilçesindeki çatışmada 1 terörist ölü, 1 terörist sağ ele geçirildi. Çatışmada yaralanan 2 teröristin ise kaçmayı başardığı öğrenildi.
 

Kahramanmaraş'a bağlı Nurhak ilçesi Çatalağzı mevkiinde önceki gün öğle saatlerinde arama tarama faaliyeti yürüten güvenlik güçleri, terörist grupla sıcak temas sağladı.
 

 'Teslim ol' çağrısına ateşle karşılık veren teröristlerle gece geç saatlere kadar çatışma devam etti. Çatışma sonunda Van nüfusuna kayıtlı olduğu öğrenilen 'Reber' kod adlı terörist ölü, Pazarcık nüfusuna kayıt 'Şervan' kod adlı terörist ise sağ olarak ele geçirildi.
 

Yaralı oldukları anlaşılan diğer iki terörist ise arazi yapısından faydalanarak kaçmayı başardı. Güvenlik güçleri bölgede giriş çıkışları kontrol altına alırken, dağlık arazide ise arama tarama faaliyetlerini aralıksız sürdürüyor.
 

Etkisiz hale getirilen teröristlerle birlikte lav silahı ile hayatta kalmalarını sağlayıcı gıda maddelerinin yer aldığı çantalar bulundu. Ayrıca çok sayıda mühimmat malzemesine de el konuldu. CHA

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler