YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Numan Kurtulmuş: "Operasyon 17 Aralık'ta değil..."
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Numan Kurtulmuş, gündeme ilişkin önemli açıklamalar yaptı.
Numan Kurtulmuş: "Operasyon 17 Aralık'ta değil..."
22 Ocak 2014 / 00:13 Güncelleme: 22 Ocak 2014 / 00:14

Numan Kurtulmuş'un açıklamalarından satır başları:

Bu olayların başlangıcı 17 Aralık'tan değil de 7 Şubat'ttı. Hakan Fidan'ın soruşturmaya çağrılmasıyla başlayan aslında devam etmekte olan bir süreç. Devletin içersindeki bazı çevrelerin her şeyi fişleme, her şeyi biriktirme bunların üzerinden bir takım heditler, şantajlar oluşturma niyeti içerisinde olduğu görülüyordu. Bu olmasaydı bile Türkiye'de  her Cumhurbaşkanlığı seçimi öncesinde bir takım Ali Cengiz oyunları oynanır. 2014'deki Cumhurbaşkanlığı seçimi nitelik olarak diğerlerinden farklı, ilk defa halk seçecek.
Malesef sert bir şekilde, ölçüsüz bir şekilde, bir takım kişileri hedef alan, sadece yolsuzluğu ortaya çıkarma gayretiyle olmadığı aşikar olan sadece hükümeti indirmekten ibaret  olmayan, Türkiye'yi istikrarsız istikrarsızlıkların içine sokabilecek adımlar atıldı. Her gün bu adımlara yenileri atılıyor.

Ciddi bir hazırlık süreci var. Çok hayret edilen bir süreç değil. Başbakanımızın tabiriyle, Türkiye'yi olağanüstü döneme sokma niyetini de taşıyan, sadece içerideki bir takım unsurlar değil, niyetleri birbirinden çok farklı olan iç ve dış odakların bir araya geldiği ortak hedef olarak da hükümetin zarar görmesi, Türkiye'nin hızının kesilmesinin olduğu bir süreci yaşıyor. Bunlara yönelik tedbirler alınıyor.

Kamuoyunun hassasiyetlerinde biri de yolsuzluk meselesi. Yolsuzluğu kim yapmışsa, devletin bir kuruşunu kim yemişse yemesine, yenmesine müsade etmişse mutlaka bunun hesabının sorulması lazım. Halkın büyük bir çoğunluğu böyle düşünüyor. Ancak bu operasyonun bir temiz eller operasyonu olmadığına da inanıyor. Bu yolsuzluk kılıfı içerisinde Türkiye'ye karşı yapılan bir operasyon olduğuna inanıyor. Bütün bu gelişmelerin arkasında iç dinamiklerden daha çok dış dinamiklerin olduğuna inanıyor.

 

 

Sizide yipratmak istediler !
 // Oruc
Bunlar meyve veren agaca saldirirlar ! Sizi nasil ahlaksiz bir videoyla yipratmaya calistiklarini takip ediyoruz . Ama onlar sadece ne kadar edepsiz ahlaksiz ve haramzade olduklarini gösterdiler ! ...
22 Ocak 2014 Çarşamba 13:11
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler