YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Numan Kurtulmuş: Darbecilerin amacı iç savaş çıkarmaktı
Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş: 15 Temmuz sadece darbe teşebbüsü değil, Türkiye’yi siyasi kaosa sokmak için hain bir operasyondu. Türkiye’yi bir iç savaşa sürükleyerek Irak ve Suriye’ye çevirmek niyetleri vardı, dedi.
Numan Kurtulmuş: Darbecilerin amacı iç savaş çıkarmaktı
31 Temmuz 2016 / 02:16 Güncelleme: 31 Temmuz 2016 / 02:17

Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, 24.  Memur-Sen Başkanlar Kurulu programında konuştu. 15 Temmuz sadece darbe girişimi değil, Türkiye’nin gidişatını değiştirmeye çalışan bir girişim olduğuna dikkati çeken Kurtulmuş, şöyle devam etti: “Türkiye’yi çok büyük badireler içerisine sokarak, iddiasız bir ülke haline getirme teşebbüsüydü.

Çok büyük bir badireyi atlattık. Bu süreçte milletimizin çok büyük katkısı oldu. Sayın Cumhurbaşkanımızın en ufak tereddüt göstermeden, şecaatle hareket etmesi ve telefon bağlantısıyla milletimize çağrıda bulunması ve milletimizin sokağa dökülmesi oyunu bozdu.

Milletimizin kararlı tutumu olmasaydı belki bugün bu toplantıyı yapıyor olmayacaktık. Bu darbe girişimi, diğerlerinden çok daha farklı, çok daha acımasız, çok daha hain bir darbeydi. Darbeciler bu darbeyle ne yapmak istedilerse şu an tam tersi aleyhlerinde işliyor.”

PKK-FETÖ KOORDİNE HALİNDE

MHP Lideri Devlet Bahçeli,  PKK’nın Hakkari’nin Çukurca ilçesinde düzenlediği saldırıya ilişkin yazılı açıklama yaptı.

Terör örgütü PKK’nın, devlet krizinden istifade ederek kanlı eylem ve caniliklerini artırdığına dikkati çeken Bahçeli, “FETÖ ve PKK’yı amaç ve emelleri kapsamında birbirinden ayrı ve farklı düşünmek doğru ve isabetli bir yaklaşım olmayacaktır. Türkiye’ye diş bileyen, tarihsel hınç ve intikamını almak için kuyrukta bekleyen karanlık çevreler gerek darbe yoluyla gerekse de klasik terör yöntemleriyle son vuruşu yapmak niyetindedir” ifadesini kullandı.

 

STAR

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler