23 Haziran 2018 Cumartesi
 • Altın190,917
 • BIST95.852
 • Dolar4,6622
 • Euro5,4311
 • Euro/Dolar0.00
 • Sterlin6,2050
 • İstanbul21 °C
 • Ankara14 °C
 • İzmir22 °C
 • Konya16 °C
 • Adana23 °C
 • Antalya23 °C
 • Diyarbakır22 °C
 • Bursa18 °C
 • Kayseri11 °C
 • Kocaeli18 °C
 • Şanlıurfa22 °C
 • Gaziantep19 °C
 • İçel25 °C
YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Numan Kurtulmuş: 4 ilde çiftçi borçları ertelendi
Bakanlar Kurulu toplantısı sonrası Hükümet Sözcüsü Numan Kurtulmuş, Diyarbakır, Mardin, Şırnak ve Hakkari illerinde terörden zarar gören çiftçilerin, Ziraat Bankası ve tarım kredi kooperatiflerine olan borçlarının ertelendiğini açıkladı.
Numan Kurtulmuş: 4 ilde çiftçi borçları ertelendi
20 Mart 2017 / 18:41 Güncelleme: 20 Mart 2017 / 19:32

Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Numan Kurtulmuş, Cumhurbaşkanı Erdoğan başkanlığında toplanan Bakanlar Kurulu toplantısı sonrası açıklama yaptı.

Numan Kurtulmuş açıklamalarından satırbaşları:

Hem doğu ve güneydoğu Anadolu'da Türkiye'nin her yerinde uyuşturucu tacirleri ve baronları ile de son derece keskin bir mücadele sürdürülüyor. Bunda da ciddi başarılar elde edildiğini belirtmek isterim.

153 ÖNEMLİ OLAY ENGELLENDİ

Son terör eylemi öncesinde 153 önemli olay engellendi ve eylem yapacak kişiler etkisiz hale getirildi.

FETÖ'nün, PKK'nın, DEAŞ'ın bundan sonraki süreçte yapabilecekleri ellerindeki imkan ve insan kaynakları bakımından gözden geçirildi ve referandum sürecine ilişkin muhtemel tehditler değerlendirildi.

Bundan sonra Türkiye'nin sınırlarının terör örgütlerine ve kaçakçılıklara korunması için tüm çalışmalar gözden geçirildi.

5 İLDE ÇİFTÇİLERİN BORCU ERTELENDİ

Diyarbakır, Mardin, Şırnak ve Hakkari illerinde terörden zarar gören çiftçilerimizin, tarımsal kooperatiflerin ve tarım işletmelerinin Ziraat Bankası ve tarım kredi kooperatiflerine olan borçlarının ertelenmesiyle ilgili bir karar bugün Bakanlar Kurulumuz tarafından imzalandı.

AVRUPA'NIN YAPTIĞININ HİÇ BİR ŞEKİLDE İZAHI YOKTUR

Avrupa ülkeleri ile önce Hollanda, Almanya, Avustralya olan Avrupa ülkelerinin skandal girişimleri ve engellemeleri olmuştur. Bunlar Avrupa’nın kendi değerlerine aykırı bir şekilde Türkiye'Nin seçilmiş arkadaşlarımızı kendi ülkelerinde konuşturmamak gibi referandum dolayısıyla Türk vatandaşlarımızla buluşturmamak için her türlü baskıyı ortaya koydular.

Atlarıyla köpekleriyle engelleyecek kadar barbarca bir tutum içerisine girdiler. Bizim bakanlarımıza karşı bu tavrı reva görenler maalesef PKK'nın açık bir şekilde gösteri yapmasına ses çıkartmadılar. Hatta Almanya'da gösteri yapmasını tabiri caizse polisin güvenliği altında yapabilmesi için her türlü imkanı ortaya koydular. Bu hiç bir şekilde işbirliğimize uymayan bir tutumdur, bunun izahı yoktur.

BRUNO KAHL'A TEPKİ

Alman İstihbarat Teşkilatı Başkanı Bruno Kahl'ın 15 Temmuz darbe teşebbüsünde FETÖ izine rastlanmadığını ya da Türkiye'nin FETÖ'nün bu işin arkasında olduğuna dair ifadelerinin inandırıcı, ikna edici olmadığını söylediği cümleler gerçekten hiçbir şekilde kabul edilebilir değildir. FETÖ'nün bu işin arkasında olduğunun ispat edilebilmesi için 250 kişinin değil 250 bin kişinin mi ölmesi gerekirdi.

(Almanya Federal Haberalma Servisi'nin Başkanı (BND) Bruno Kahl'ın açıklamalarına ilişkin) Bunun hangi akla hizmet söylenmiş bir söz olduğunu anlamakta zorlandığımızı ifade etmek isterim. Bu, bir adım daha Türkiye karşıtlığını ileriye götürmek, FETÖ'ye tamamıyla arka çıkmak demektir. SPD'nin başbakan adayı olacak olan Sayın Schulz'un söylediği sözler de gerçekten kabul edilebilir sözler değildir. Bütün bunları bir telaşla söylenmiş, Türkiye'nin referandum kampanyasına ilişkin, burada 'evet' çıkmamasına ilişkin bir telaşla söylenmiş sözler olarak kabul ettiğimizi de ifade etmek isterim."

"BİZ BUNU SİNEYE ÇEKMEDİK"

PKK hem Almanya tarafından hem Avrupa Birliği tarafından resmen uluslararası terör örgütleri listesine alınmış bir örgüttür. Bu örgütün, açıkça posterleri, sloganları ve pankartlarıyla Türkiye karşıtı bir gösteri yapmasına müsaade etmek ama bir takımın iş birliği anlaşmalarında taraf oldukları Türkiye'nin bakanlarına herhangi bir toplantı izni vermemek hiçbir standarda uymaz, hiçbir akıl, izan ve insaf ölçülerine sığmaz. Dolayısıyla da bu tavrı da kabul etmediğimizi, bu tavrı da hiçbir şekilde sineye çekmediğimizi, bu tavrı açıkça kınadığımızı bir kere daha ifade ediyoruz."

YENİ KHK GELECEK

Yeni bir KHK çalışması var. Son noktaya doğru getiriliyor.

AB İLE GERİ KABUL ANLAŞMASI

Geri kabul anlaşması bu toplantıda gündeme gelmedi.

AVRUPA KITASI'NI ÇOK KÖTÜ BİR GELECEK BEKLİYOR, AKILLARINI BAŞLARINA ALSINLAR

Yakın komşumuz, dostumuz, müttefikimiz hemen yanı başımızda olan Avrupa kıtasını çok kötü bir gelecek bekliyor. Tedbirleri alalım, bu tedbirleri almanın yolu yabancılarla dostluk içerisinde yaşamaktır. Avrupa, bu anlamda fikir ve gönül coğrafyasını genişletebilmek potansiyeline sahip olmaktır. Bunu yapmazlar faşist, ırkçı, aşırı sağcı söylemlere teslim olurlarsa zarar görürler, söylediğimiz budur. Rencide etmek için söylemiyoruz. Akıllarını başlarına alsınlar,tedbirlerini alsınlar. Çok yakın tarihindeki Avrupa'nın o kanlı günlerini hatırlasınlar."

BATI BASINININ TÜRKİYE MANŞETLERİ

Türkiye'deki 16 Nisan referandumundan Blick gazetesine ne Bild gazetesine ne? Niye İsviçre'yi, Almanya'yı ilgilendirir?  Niye Almanya'daki, Hollanda'daki, İsviçre'deki bazı siyasetçileri ilgilendirir  Türkiye'de 'hayır' da verecek olan bizim vatandaşımızdır, 'evet' de verecek olan bizim vatandaşımızdır. İsviçre'de bir halk oylaması yapmıyoruz ya da Almanya'da bir halk oylaması için gazetelerinizin manşetlerini o halk oylamasında şu ya da bu tarafa tahsis etmiyorsunuz. Bu, açık bir şekilde Türkiye'nin iç işlerine karışmaktır, Türkiye'deki siyasi gelişmelere burun sokmaktır. Bunları kabul etmediğimizi, anlayışla karşılamadığımızı bir kez daha ifade etmek isterim.

 

AYRINTILAR GELİYOR...

 // Oguz
Diğer illerdeki ciftci lerin borçları nolcak?...
20 Mart 2017 18:55
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler