YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Nükleer karşıtlarının sevinci
Danıstay'ın kararı nükleer santral karşıtlarını sevindirdi
Nükleer karşıtlarının sevinci
11 Kasım 2009 / 16:30 Güncelleme: 11 Kasım 2009 / 16:31

Mersin Nükleer Karşıtı Platformu üyeleri, Danıştay İdari Dava Daireleri Kurulunun Nükleer Santral İhalesi Yönetmeliği'nin 5. ve 10. maddeleri için ''yürütmeyi durdurma'' kararı almasını davullu zurnalı kutladı.
 

Yürütmenin durdurulması kararını kutlamak için Mersin Büyükşehir Belediyesi önünde toplanan Mersin Nükleer karşıtı platformu üyeleri, burada düzenledikleri etkinlikte, davul ve zurna çalan arkadaşlarına alkışlarıyla tempo tutarak, destek verdi.
 

Platform Başkanı Sabahat Arslan, yaptığı açıklamada, nükleer enerjinin, Türkiye'nin bu alandaki sorununu çözemeyeceğini savundu.
 

Gülnar ilçesine bağlı Akkuyu beldesinde nükleer santral kurulmasına izin vermeyeceklerini vurgulayan Arslan, şöyle konuştu:
 

''Hükümeti uyarıyoruz. Geç olmadan akılcı ve kalıcı bir enerji politikası oluşturulmalı. Bizler, nükleer santral istemiyoruz. Nükleer santral projeleriyle uluslararası nükleer lobileri ve yerli temsilcilerine kamu kaynaklarını aktararak rant kazandırmak yerine, enerjiyi etkin ve verimli kullanmanın hesapları yapılmalı.''
 

Mersin Büyükşehir Belediyesi Çevre Komisyonu Başkanı Nuri Özdemir ile merkez ilçe Mezitli Belediye Başkanı Uğur Yıldırım'ın da aralarında bulunduğu gruptakiler, açıklamanın ardından dağıldı.

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler