YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Nükleer Güvenlik Zirvesi sona erdi
Nükleer Güvenlik Zirvesi sona erdi
02 Nisan 2016 06:48
Washington'da, ABD Başkanı Obama'nın ev sahipliğinde gerçekleştirilen ve Türkiye'yi Cumhurbaşkanı Erdoğan'nın temsil ettiği Nükleer Güvenlik Zirvesi sona erdi.

Washington'da, ABD Başkanı Barack Obama'nın ev sahipliğinde gerçekleştirilen ve Türkiye'yi Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'nın temsil ettiği Nükleer Güvenlik Zirvesi sona erdi.

ABD Başkanı Obama'nın ev sahipliğinde 31 Mart-1 Nisan tarihlerinde Washington Kongre Merkezi'nde gerçekleştirilen 4. Nükleer Güvenlik Zirvesi'ne Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın da aralarında bulunduğu 52 devlet ve hükümet başkanının yanı sıra Birleşmiş Milletler (BM), Avrupa Birliği (AB), Uluslararası Polis Teşkilatı (INTERPOL) ve Uluslararası Atom Enerjisi Ajansı (IAEA) temsilcileri katıldı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, ABD Başkanı Obama ile görüştü

Zirvenin ilk gününde 31 Mart Perşembe akşamı Obama, zirveye iştirak eden devlet liderlerini Beyaz Saray’daki akşam yemeğinde ağırladı.

Yemeğin ardından Cumhurbaşkanı Erdoğan, ABD Başkanı Obama ile Beyaz Saray'da yaklaşık 50 dakika süren bir görüşme gerçekleştirdi. Görüşmede bölgesel istikrar ve terörle mücadele gibi konuların öne çıktığı bildirildi.

 

AA

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler