YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Nuh Gönültaş ifade verdi
Nuh Gönültaş ifade verdi
19 Aralık 2014 13:07
İstanbul merkezli "paralel yapı" operasyonu kapsamında şüpheliler arasında bulunan gazeteci Nuh Gönültaş, savcıya ifade verdikten sonra adliyeden ayrıldı.

Operasyondan bir gün önce yurt dışına çıktığı tespit edilen Gönültaş, sabah saatlerinde avukatıyla geldiği Çağlayan'daki İstanbul Adalet Sarayı'nda, savcı Hasan Yılmaz'a ifade verdi. Gönültaş, savcılıktaki işlemlerinin ardından adliyeden ayrıldı. 

Gönültaş, çıkışta adliye önünde bekleyen gazetecilere yaptığı açıklamada, kaçmadığını, hakkında bir gözaltı veya yakalama kararı bulunmadığını, yurt dışı yasağının olmadığını söyledi.

İş adamı arkadaşının daveti üzerine Moskova'ya gittiğini ifade eden Gönültaş, "Biz dün gelelim dedik ama savcı bey bugün için randevu verdi. Aslında acelesi olan bir iş de değildi. Bu dava dosyası çok boş bir dosya. Arkadaşlara burada zulm edilmektedir. Boş bir dosyayla zulm edilmektedir hukuksuz bir şekilde. Kurgu bir davadır bu. Bunun kurgu olduğu çok net... Ama yine de hakimlerin, savcıların kendi vicdanlarıyla her türlü baskıya rağmen karar verebileceğini düşünüyoruz." 

13:42
 // okan oncal
Senin hizmet ettiklerin daha iyi bilir kurgu dava nedir onlara sor detay versinler...
19 Aralık 2014 13:42
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler