YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Nokta Dergisi Yazı İşleri Müdürü "adli kontrol" şartıyla serbest bırakıldı
Nokta Dergisi Yazı İşleri Müdürü "adli kontrol" şartıyla serbest bırakıldı
14 Eylül 2015 19:25
Nokta Dergisi Sorumlu Yazı İşleri Müdürü Murat Çapan, nöbetçi mahkeme tarafından adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

Nokta Dergisi'nin bu haftaki sayısı, ''Cumhurbaşkanına hakaret ve terör örgütü propagandası'' yapıldığı gerekçesiyle toplatıldı.

Alınan bilgiye göre, derginin yeni sayısının kapağında yer alan haberde şehit cenazesi geçerken Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ı selfie çeker şekilde görsel kullanması nedeniyle ''Cumhurbaşkanına hakaret ve terör örgütü propagandası'' yapıldığı gerekçesiyle İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı Terör ve Örgütlü Suçlar Bürosunca soruşturma açıldı.

Savcılığın talimatı üzerine polis ekipleri Nokta Dergisi'nin Kağıthane'deki bürosuna giderek, toplatma kararını tebliğ etti. Daha sonra derginin bu haftaki sayısı dağıtım ofislerinden toplatıldı.

Öte yandan derginin sosyal paylaşım sitesi Twitter'daki hesabına erişiminin engellenmesine karar verildi.

MAHKEMEYE SEVKEDİLDİ

Nokta Dergisi Sorumlu Yazı İşleri Müdürü Murat Çapan, savcılık sorgusunun ardından, "Cumhurbaşkanı'na hakaret" ve "Terör örgütü propagandası yapmak" suçlamasıyla, tutuklanma talebiyle nöbetçi mahkemeye sevk edildi. 

ADLİ KONTROLLE SERBEST BIRAKILDI

Nokta Dergisi Sorumlu Yazı İşleri Müdürü Murat Çapan, "adli kontrol" şartıyla serbest bırakıldı. 

 

DHA

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler