YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Nisan 1 şakası emniyeti alarma geçirdi
Nisan 1 şakası emniyeti alarma geçirdi
01 Nisan 2012 19:25
Sivas Emniyet Müdürü Ahmet Kemal Seyhan'ın yaptığı Nisan 1 şakası emniyet teşkilatını alarma geçirdi.

Sivas Emniyet Müdürü Ahmet Kemal Seyhan'ın, trafik kazasında ekiplerin kaza yerine en kısa sürede ulaşmasını sağlamak amacıyla yaptırdığı uygulama, polisler ve basın mensuplarınca gerçek zannedilince ilginç görüntüler ortaya çıktı.

Emniyet Müdürü Ahmet Kemal Seyhan'ın talimatıyla zaman zaman soygun, cinayet, yaralama, hırsızlık, dolandırıcılık, kapkaç, gasp, taciz gibi asayiş olaylarına karşı polis ekiplerinin hazır olmalarını sağlamak ve suçluları kısa sürede yakalamak amacıyla gerçekleştirilen rutin uygulamalar kapsamında, polis ekipleri bugün de trafik kazası uygulaması yaptı.

Emniyet Müdürlüğü haber merkezinden telsizle Cumhuriyet Üniversitesi-İşhan TOKİ-Kardeşler Mahallesi güzergahında bir halk otobüsünün virajı alamayarak tarihi Eğri Köprü mevkisinde yolcularıyla Kızılırmak'a devrildiği anons edildi. Bunun üzerine bölgeye trafik polisleri başta olmak üzere çok sayıda ekip sevk edildi.

Uygulamadan haberi olmayan ve büyük telaş yaşayan ekipler, Eğri Köprü civarında trafik kazasıyla ilgili araştırma yaptı. Telsiz anonslarını duyan çok sayıda basın mensubu da kazayı görüntülemek için hızla köprüye geldi. Irmak kıyısında bir kaza olmadığını gördükten sonra bu anonsun uygulama nedeniyle yapıldığını anlayan polisler ve basın mensupları arasında, ''Nisan 1'' şakası esprileri yaşandı.

Daha sonra Emniyet Müdürü Ahmet Kemal Seyhan, ırmak kıyısına gelerek gazetecilere ve ekiplere bunun bir uygulama olduğunu belirterek, polislere ''gayet güzel, zamanında geldiniz'' diyerek teşekkür etti.

Basın mensuplarının uygulamanın ''Nisan 1'' şakası olup olmadığını sorması üzerine Seyhan, ''Bu tatbikattı, bugün olması evet ilginçti ama sizleri de yorduk'' ifadelerini kullandı.

Polisler ve gazetecilerle tek tek tokalaşan Seyhan, basın mensuplarıyla günün anısına hatıra fotoğrafı da çektirdi. Uygulama sırasında ekiplerin kaza yerine 3-5 dakika arasında ulaştıkları belirtildi.

Sivas Emniyet Müdürlüğü'ne bağlı ekiplerin daha önceden de yaptığı bu tarz uygulamalar gerçeği aratmamıştı. AA

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler