YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Ninova aşiretlerinden ibadi'ye sert tepki: Ahmak...
Ninovalı aşiret liderleri, Irak hükümetinin Türkiye karşısındaki tutumunu eleştirerek, hükümetin her zamanki gibi ahmakça davrandığını ifade ettiler.
Ninova aşiretlerinden ibadi'ye sert tepki: Ahmak...
17 Ekim 2016 / 10:18 Güncelleme: 17 Ekim 2016 / 10:20

Erbil'de aşiret liderlerinin katıldığı ve "Ninova, kurtuluşa evet yıkıma hayır" temasıyla düzenlenen toplantının ardından yapılan yazılı açıklamada, Türkiye'nin terörle mücadeleye ve kentlerin kurtarılmasına verdiği destek memnuniyetle karşılanırken Ninova'nın merkezi Musul'un kurtarılması için başlatılacak operasyona Haşdi Şabi milislerinin katılmasına karşı çıkıldı.

"İBADİ TÜRKİYE'YE NANKÖRLÜK EDEREK AHMAKÇA DAVRANDI"

Açıklamada, şu ifadelere yer verildi:

"Irak'taki siyasi rejim, ulusal çıkarlar konusunda ihmalkar davranarak, kendilerine iyilikte bulunan ülkelere nankörlük ederek bir kez daha ahmakça davrandı. 

Bizler Irak'ın ileri gelenleri ve aşiret liderleri olarak parlamentonun aldığı karara ve Haydar el-İbadi hükümetinin, Iraklılara her türlü askeri ve insani yardımı yapmış olan kardeş ve Müslüman ülke Türkiye'ye yönelik aldığı kararlara karşı olduğumuzu ilan ediyoruz."

"HER ZAMANKİ GİBİ AHMAK"

Başka ülkelerin Irak'a milisler ve patlayıcılar gönderirken Türkiye'nin teröre karşı Irak halkının yanında yer aldığı belirtilen açıklamada, Bağdat hükümetinin Türk hükümetine teşekkür etmesi gerekirken "her zamanki gibi ahmakça davrandığı" vurgulandı.

Irak hükümeti ve parlamentonun takındığı tavrın tahrik edici olduğuna dikkati çekilen açıklamada, şunlar kaydedildi:

"Kasım Süleymani ve milislerinin Salahaddin, Diyala, Kerkük ve Bağdat'ta Iraklıların cesetleri üzerinde dans etmesi ve yabancı ülkelerin ülkenin içişlerine karışması hükümeti tahrik etmezken Türkiye'ye düşmanca davranılıyor."

harita da ortası sünnistan dı. di mi
 // hursit dilaver
bunlar da dangalak çıktı.ulan ibadi iranın kuklası,kuçukuçusu.siz nasıl onun lafına kanarsınız.bu kadar dingil misiniz.şimdi de aman turkiye bizi kurtar mı diyeceksiniz utanmadan.neyse harita işliyor.daeşlilere ve sünni musullulara bir kaçış yönü gösterilecek.oradan ırak suriye ortasında petrolu,suyu olmayan çölü bunlara verecekler.DERİM YA, BUNLARA DENİZE VE TÜRKİYEYE ÇIKIŞI OLMAYAN ORTA BİR YER VERİP, SÜRÜNÜP,AÇLIKTAN ÖLMELERİ BEKLENECEK. hem şiilerin hem de PKK lılar da seyredecek....
17 Ekim 2016 Pazartesi 14:06
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler