YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Nikahsız eşe koruma yok
Kadını şiddetten koruma tasarısında tartışma çıkaran "yakın ilişki yaşayanlar" ifadesi atıldı.
Nikahsız eşe koruma yok
28 Aralık 2011 / 08:56 Güncelleme: 28 Aralık 2011 / 08:55

Kadın ve Aile Bireylerinin Şiddetten Korunmasına Dair Kanun Tasarısı'ndaki "birlikte yaşama" ifadesi tartışma çıkarttı. Geçtiğimiz haftalarda Bakanlar Kurulu'na sunulan yasa taslağının şiddetten kimlerin korunacağını düzenleyen maddesinden "yakın ilişki içinde yaşayanlar" ifadesi çıkartıldı. Taslak bu haliyle Aile Bakanlığı'na geri gönderilirken, yeni bir formül geliştirilmemesi durumunda yasa yalnızca "resmi nikâhlı, evliler, boşananlar ve nişanlılar" için geçerli olacak. Birlikte yaşayan kişiler ise koruma kapsamına alınmayacak.

YAKINDA MECLİS'TE OLACAK
Sabah gazetesinin haberine göre, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Şahin'in kabine üyelerine bizzat sunumunu gerçekleştirdiği yasa taslağının yakın bir zamanda Meclis'e sevk edilerek yasalaşması bekleniyor... (Sabah)

Türk adedti...
 // ibrahim çelikoğlu
Kanun çıkarıyor zina serbest deniliyor,sonra arkadan bir ters kanun,koruma yok"deniliyor.Vesayet içlerine sinmiş.Kendi ideolojileri nasıl hükmediyorsa;öyle olmasını istiyorlar..Anayasaya göre;Herkez kanun önünde eşittir."Ya eşi,t davranırsın veya kaldırır atarsın.Kanun olmasa bile insan dişisini korumakla yükümlüdür.Dinlerine görede öyledir.Biz onları vucutça zayıf yaratık,ev işlerini yapıp,çocuklarını yetiştirsinler."Zayıf olan daima korunmalıdır......
28 Aralık 2011 10:07
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler