YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Nihat Hatipoğlu'ndan Başbakan'a destek
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın devlet büyüklerine karşı edilen küfür ve hakaretler için söylediği sözlere ünlü ilahiyatçı Nihat Hatipoğlu'ndan destek geldi
Nihat Hatipoğlu'ndan Başbakan'a destek
20 Temmuz 2013 / 10:19 Güncelleme: 20 Temmuz 2013 / 10:21

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, dün akşam Ak Parti Dış İlişkiler Başkanlığı'nın düzenlediği geleneksel iftarına katılmış, "İfade özgürlüğünün önünü açtık. Şu anda Cumhurbaşkanı'na, Genelkurmay Başkanı'na fütursuzca saldıranlar, küfredenler 10 yıl önce böyle bir yazı yazabilirler miydi? Yazdıkları zaman gidecekleri yer belliydi. Ama şu anda içeride olanlar terör örgütleriyle bağlantısı olanlar, ruhsatsız silah taşıyanlar" demişti.

"Allah katında mutlaka sorgulanacaklar"

Nihat Hatipoğlu ise bu akşam sunduğu iftar programında devlet büyüklerine edilen küfürleri yorumladı. "Bugünlerde kötü söz söyleyen çok. Bazı insanlar, ben açık söyleyeyim. O kadar dengeden ve zıvanadan çıkmış haldeler ki. Yani devletin ileri gelenlerine önüne gelen her büyüğüne o kadar çirkin sözler söylüyorlar ki bi edep lazım. İlla ki edep lazım. Birini sevmeyebilirsiniz. Kötü söz söylemenize küfretmenize gerek var mı? O sözler Allah katında mutlaka sorgulanacaktır. Onun için Allah tümünü ıslah etsin. Kim kime kötü söz söylüyorsa Allah tümünü ıslah etsin." dedi.

 

Etiketler:
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler