YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
New York Times'ın o haberi Ceylan Yeginsu'nun
BBC'de Türkiye karşıtı haberlerin sahibi olan Selin Girit'in ardından şimdi de New York Times'a çalışan Ceylan Yeginsu çıktı..
New York Times'ın o haberi Ceylan Yeginsu'nun
17 Eylül 2014 / 22:00 Güncelleme: 17 Eylül 2014 / 22:03

Gezi olaylarının ardından Türkiye karşıtı yapılan haberlerin hemen hepsinde Selin Girit'in imzası vardı. Sıkı bir gezi destekçisi olan Selin Girit, BBC'ye Türkiye aleyhinde algı oluşturması için haberler hazırlıyor, eylemcilere müdahale eden polisi ve o polise emri veren yöneticileri "cani" gibi göstermeye çalışıyordu.

Öyle ki Selin Girit hükümetin zor duruma düşmesi için gezicileri alış veriş yapmamaya, bu şekilde ekonomiyi sekteye uğratmaya bile davet etmişti.

İngiliz Selin'den sonra Amerikalı Ceylan

Gezicilerin Selin Girit sevdası yerini New York Times muhabiri Ceylan Yeginsu'ya bıraktı. Yeginsu, önceki gün IŞİD'e katılımlarla ilgili Türkiye üzerinden bir haber yaptı. Haberde, özellikle Ankara'nın Hacıbayram Mahallesi mevkiinden IŞİD'e katılımların yoğunluğuna dikkat çekildi.

 

IŞİD konusunda Türkiye karşıtı algı çabası

Haberde kullanılan fotoğraf ise, Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Başbakan Ahmet Davutoğlu'na ait olan, Hacı Bayram Veli Camisi'nden çıkışta çekilen bir fotoğraftı. Yengisu'nun ve New York Times'ın bu fotoğrafı, IŞİD'e katılımlarla ilgili bir haberde kullanması, Türkiye'yi IŞİD konusunda köşeye sıkıştırmak isteyen küresel güçlerin bir oyunu olarak yorumlandı.

 

Neden yazamıyorsunuz?
 // Mufafız
New York times neden yazamıyor.? Suriye'de 150 bin insan beşar Esad tarafından katledilirken neden Amerika buna müdahale edemedi?, gazze'de binlerce insanı çoluk çocuk demeden acımadan katleden İsrail e dur bakalım diyemedi, Guantanamo cezaevini neden söz verdiği halde kapatmadı, kendi ülkesinde ırkı siyah diye kendi polisi tarafından ferguson da insanlar öldürüldüğünü neden yaşamadı? Bu gibi olayları neden New York times yazamıyor da türkiye hakkında sürekli karalama kampanyası yapıyor acaba...
17 Eylül 2014 Çarşamba 23:12
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler