YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
New York Times'dan Erdoğan'a yanıt!
New York Times'dan Erdoğan'a yanıt!
28 Mayıs 2015 17:14
Cumhuburbaşkanı Erdoğan'ın New york Times gazetesine yaptığı eleştiriye gazeteden yanıt geldi. Erdoğan New york Times gazetesine 'Haddini Bil! demişti.

Gazete ‘’Türk Cumhurbaşkanı’na göre New York’tan eleştiri basıma uygun değil’’ başlıklı yazısında, ‘’Başbakanlık ofisinden yeni Cumhurbaşkanlığı Sarayı’na taşınan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, bu hafta da yeni ve resmi olmayan bir rol üstlenmiş gibi görünüyor: Türkiye'nin baş basın eleştirmeni’’ diye yazdı.

Robert Mackey imzasıyla yayımlanan yazıda şu ifadeler yer aldı: "Türk basınında hakaret olarak algıladığı ifadelere ve dış basındaki eleştirel başyazılara öfkelenen Erdoğan, bu hafta Amerikan muhafazakârlarının senaryolarından bir sayfa ödünç alarak, New York Times için üç gün boyunca ağzına geleni söyledi. Çarşamba günü yaptığı seçim konuşmasında da gazetenin editörlerine ‘ücretli şarlatanlar' dedi.”

Mackey, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Hürriyet gazetesinde eski Mısır Cumhurbaşkanı Muhammed Mursi’nin 2012 yılında yüzde 52 oyla cumhurbaşkanı seçildiğini ve daha sonra idam cezasına çarptırıldığı haberine sinirlendiğinin anlaşıldığını yazarak ‘’Erdoğan bu başlığı gizli bir tehdit olarak algıladı. Bu hafta da Türkiye'nin işine karıştığını belirttiği New York Times'a ‘haddini bilmesi’ gerektiğini söyledi’’ diye yazdı.

Etiketler:
gerçekleri neden yazmıyorsunuz???!!!
 // Muhafız
Ey New york Times gazetesi;neden Amerika'da hunharca öldürülen onlarca zenci diye aşağıladığınız insanları yazmıyorsunuz?,neden Gazze'de İsrail'in hunharca katlettiği binlerce insanı yazmıyorsunuz?,neden darbeci sisi'nin Mısır'da katlettiği insanları yazamıyorsunuz???neden açık denizlerde Avrupa'lı ülkelerce ölüme terkedilen insanları yazmıyorsunuz?,neden Myanmar'da katledilen müslümanları yazamıyorsunuz?yoksa bu ölen insanların çoğu müslüman olduğu içğn mi?Biraz olsun insanlara saygınız...
28 Mayıs 2015 Perşembe 17:51
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler