YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Nevşehir'i ayağa kaldıran ihbar
Nevşehir'i ayağa kaldıran ihbar
06 Ekim 2011 07:58
Otobüste seyahat eden bir kadının helikopter düştü ihbarı Nevşehir'i ayağa kaldırdı. Nevşehir'in Hacıbektaş ilçesinde düştüğü iddia edilen helikopteri arama çalışmaları dün geceden itibaren devam ediyor.

Nevşehir'in Hacıbektaş ilçesi yakınlarında düştüğü iddia edilen helikopteri arama çalışmaları sürdürülüyor. Nevşehir hattı üzerinde şehirlerarası otobüste yolculuk yapan bir kadın yolcunun 'saat 18.00 sularında bir helikopterin dumanlar çıkararak düştüğü' yönündeki ihbarı üzerine Nevşehir'den jandarma, sivil savunma müdürlüğü ekipleri ve bölgeyi iyi tanıyan köylüler tarafından söz konusu bölgede başlatılan arama çalışması aralıksız sürüyor.

Yetkililerden alınan bilgiye göre saat 18:00 sıralarında şehirlerarası seyahat firmasına ait bir otobüste kadın bir yolcunun helikopter düştü ihbarı üzerine bölgeye jandarma, sivil savunma ekipleri ve köylüler hareket etti. Saat 22:00'ye kadar aramaya devam eden ekipler helikopter düşmesi ile ilgili hiçbir ize rastlamadı. Sivil savunma, jandarma ekipleri ve bölgeyi iyi tanıyan köylüler tarafından başlatılan arama çalışmaları hala devam ediyor.

Aramaya traktörle katılan bir köylü; "Uzun süredir helikopterin nereye düştüğünü araştırıyoruz. İlicek köyü yakınlarını tamamen aradık. Herhangi bir helikopter düşme izine rastlamadık. İhbarın asılsız olduğunu düşünüyorum." dedi.

Bugün sivil savunma, jandarma ekipleri ve bölgeyi iyi tanıyan köylülerle birlikte daha geniş çaplı bir arama çalışmasının başlatılacağı öğrenildi.

Yetkililerden edinilen bilgiye göre bölgede plan dahilinde eğitim uçuşu yapan askeri veya sivil bir uçak ya da helikopter bulunmuyor. Yetkililer herhangi bir makama bilgi vermeden plansız uçuş yapan sivil uçak ya da helikopterin bölgede düşmüş olabileceği ihtimali üzerinde duruyor.

Cihan

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler