YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Netanyahu'ya "sen teröristsin" diyen oldu mu?
Ahmet Taşgetiren, Batı'nın taşıdığı İslamofobi'nin arkasındaki psikolojik nedene değindi. Taşgetiren, "Batı, Filistinli Şeyh Yasin'e terörist imajı bulurken, Netanyahu'ya 'sen teröristsin' diyen olmadı" dedi.
Netanyahu'ya "sen teröristsin" diyen oldu mu?
09 Ocak 2015 / 08:23 Güncelleme: 09 Ocak 2015 / 08:28

24 TV’de ‘Yeni Türkiye’ programında Ali Bayramoğlu, Ahmet Taşgetiren ve Gülay Göktürk Paris saldırısını masaya yatırdı.

Ahmet Taşgetiren, Batı’nın İsrail tarafından katledilen Filistinli Şeyh Yasin'i terörist ilan edilebiliyorken, Netanyahu’ya “sen teröristsin” dediğine rastlamadığını ifade etti.

Batı’da sokakta Müslümanların yürürken bir tehdit olarak algılanması ve ona karşı bir takım eylemler alındığını belirten Taşgetiren, İslam dünyasının sorunlarına da değindi.

İslam ülkelerinin sömürüldüğünü ve örtülü sömürge sisteminin halen devam ettiğini belirten Ahmet Taşgetiren sözlerini şöyle sürdürdü;

Batı'da hiç kimsenin "sen teröristsin" dediğine rastlıyor muyuz? 

“İslamofobi’nin arkasındaki psikolojik zemin nedir? İslamofobi ile diyelim Almanya’da sokakta dolaşan başörtülü bir kadın veya sakallı, Müslüman imajı veren bir insan tehlike olarak addediliyor, onlara karşı bir takım eylemler yapılıyor. Onlardan korkuluyor adeta. Bunun arkasındaki psikolojik saik nedir?”

“Filistinli Şeyh Yasin geldi aklıma. Biliyorsunuz başından başka yeri tutmayan, tekerlekli sandalyeyle yürüyen bir insandı. Camiden çıkarken öldürüldü, paramparça edildi. Düşünüyorum; Şeyh Yasin’de nasıl bir terörist imajı buldular? Şimdi Halid Meşal nasıl bir terörist oluyor da Netanyahu terörist olmuyor? Batı’dan hiç kimsenin Netanyahu’ya “sen teröristsin”, “İsrail’de de terörist gruplar var” dediğine rastlıyor muyuz biz, rastlamıyoruz. Bunları konuşmak lazım bence.”

İslam ülkeleri hala sömürge statüsü yaşıyor

“Bir İslam dünyası olarak ciddi bir paramparçalık sorunu var. Ciddi bir ilmi araştırma zemininin bulunmaması sorunu var. Ben bunun İslam dünyasının bizatihi İslam dünyası olamıyor olmasında, onun da içinde mesela 100 yıllık, 1960’lara kadar birçok İslam ülkesi sömürge statüsünde. Cezayir 1962’de bağımsızlığını kazanıyor. O da bağımsızlığını kazanabildiyse. Sistem planında hala örtülü bir sömürge statüsü yaşıyor. Türkiye en bağımsız İslam ülkesi. Türkiye’de yaşananları hep birlikte görüyoruz. Bu maalesef özgün bir şey ortaya çıkaramıyor.”

Batı'nın İslam dünyasını kabul etmesi lazım

“İslam dünyası bir vaka. Batı'nın bu vakayı kabul etmesi lazım. Ve İslam dünyasının kendi kendine var olması, kendi kendini inşa etmesini, yolunu açması lazım.”

“Biz de kendi içimize bakalım; Vahhabilik sorgulanıyor, Selefilik sorgulanıyor, İran’ın Şia’sı sorgulanıyor. Bunlar sorgulanmıyor değil. Ve terör grupların nasıl içimizden çıktığı... “

Her şey ortada.
 // Ömer
Sn.Taşgetiren,aslında yapılmak istenenin ne olduğunu,her gün katledilen müslümanlar için kılını kıpırdatmayan, dışarıdan besleme iliştirilmiş Türk pasaportu taşıdığı halde yahudi uşaklığı yapmayı kendine ilahi bir görev kabul eden sözde gazeteci,aydın enteller İslam dinine ve ülkesine olan kin ve nefretlerini gazete sütun ve köşe yazılarını okuyunca anlamayacak kadar cahil değiliz.bu hainlerin de kullanım tarihi gelince af edersin sokak birer paçavra misali sokağa atılırlar.Yürekli insanlara slm...
09 Ocak 2015 Cuma 10:35
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler