YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Netanyahu'nun Hitler yalanına ABD'den sert cevap!
Netanyahu'nun Hitler yalanına ABD'den sert cevap!
22 Ekim 2015 02:04
İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu'nun "Yahudileri katletmesi için Hitler'i dönemin Filistin Müftüsü Hacı Emin Hüseyni ikna etti" sözlerine ABD'den tokat niteliğinde bir cevap geldi.

ABD Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü John Kirby, günlük basın toplantısında  gazetecilerin konuyla ilgili sorularını yanıtladı.

NETANYAHU'NUN SÖZLERİ

İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu'nun "Yahudileri katletmesi için  Hitler'i dönemin FilistinMüftüsü Hacı Emin Hüseyni'nin ikna ettiği" şeklindeki  sözlerinin hatırlatılması üzerine Kirby, "Akademik çalışmalar bu tezi  doğrulamıyor" diye konuştu.

Kirby, Netanyahu'nun sözlerinin İsrail ve Filistin'de devam eden  gerginliği olumsuz etkileyip etkilemeyeceği yönündeki soruları ise cevapsız  bıraktı.

NAVAZ ŞERİF'İN ZİYARETİ

Pakistan Başbakanı Navaz Şerif'in Washington ziyaretini de  değerlendiren Sözcü Kirby, ABD Dışişleri Bakanı John Kerry'nin bugün Şerif ile  görüştüğünü, görüşmede ikili ilişkiler ve bölgesel güvenlik konularının ele  alındığını kaydetti.

Kirby, Kerry'nin Pakistan'ın bölgede "teröre karşı verdiği mücadeleden ve Afganistan ileTaliban arasındaki görüşmelerdeki çabalarından dolayı" Şerif'e teşekkürlerini ilettiğini bildirdi.
Navaz Şerif'in yarın ABD Başkanı Barack Obama ile görüşmesi  öngörülüyor.

 


 

Yahudi klasiği
 // Boğaçhan
Kafirler, hususen yahudiler böyledir. "Hem suçlu hem güçlü" senaryosunu hep oynarlar. İnsanlıktan çıkmış bir adamın zulmünden bile Filistinlilere pay çıkarmasını bilirler. Zalimler ve iftiracılar için yaşasın cehennem!...
22 Ekim 2015 Perşembe 09:15
 // mustafa
akademik çalışmalar yahudi soykiriminda da muallak. yahudi soykırımı hakkında
bu zamana kadar 3-4 çalışma var.
400 den fazla film var....
22 Ekim 2015 07:21
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler