YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Netanyahu,Erdoğan'ı şikayet etti
Erdoğan, Hitler’den dem vuran İsrail’in barbarlıkta onu geçtiği yorumunu yapmıştı İsrail Başbakanı Netanyahu da bu sözler üzerine Erdoğan'ı, ABD Dışişleri Bakanı Kerry'ye şikayet etti.
Netanyahu,Erdoğan'ı şikayet etti
20 Temmuz 2014 / 14:42 Güncelleme: 20 Temmuz 2014 / 14:42

Türkiye ile İsrail arasındaki gerilim tırmanıyor. İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu, İsrail için "Barbarlıkta Hitler'i dahi geçti" diyen Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ı ABD Dışişleri Bakanı John Kerry'e şikayet etti.

"Büyük saygısızlık ediyor"

Haaretz gazetesine göre, Netanyahu'nun gece saatlerinde Kerry ile yaptığı telefon görüşmesi sırasında Başbakan Erdoğan'ın Gazze operasyonuna ilişkin İsrail'e yönelttiği sert eleştirilere tepki gösterirken "Holokost anısına büyük saygısızlık ediyor." iddiasında bulundu.

Başbakan'ın sözleri

Köşk seçimleri kamsamında Ordu'da vatandaşlara seslenen Başbakan Erdoğan, Gazze'de yaşanan katliama da değinmiş "terör devleti" diye nitelediği İsrail’in Ramazan ayında Gazze’ye saldırdığını ve masum insanları katlettiğini söylemişti. Bir İsrailli kadın milletvekilinin de çıkıp "Bütün Filistinli anneler ölmeli" dediğini hatırlatan Erdoğan, Hitler’den dem vuran İsrail’in barbarlıkta onu geçtiği yorumunu yapmıştı.

05:17
 // emine onal
Az bile soylemis sayin erdogan allah o zalimlerin cezasini versin masum gazzeye yardim etsin amin...
21 Temmuz 2014 05:17
!!!???...
 // Metin Irmak
Yahu!,bu canilere,katillere,bir şey söylemeyede gelmiyor...
Hemen şımarık çoçuklar gibi,amcalarına(ABD)şikayet ediyorlar.Bu söylenenler aslında, senin gibi barbar insanlara(dilim,insan demeğe bile varmıyor),az bile...Rabbim,inşallah bana ve tüm islam alemine,bu güne kadar döktüğün kanda boğulduğunu gösterir......
20 Temmuz 2014 Pazar 16:07
13:54
 // İKİLE 2L
Git feriştahına şikayet et. Hitler bozuntusu barbar katil!!!...
20 Temmuz 2014 13:54
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler