YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Netanyahu Paris'te şov yaptı
Gazze'de onlarca gazeteciyi öldüren İsrail, Fransa’da yapılan baskın sonrası ifade özgürlüğünün yılmaz savunucusu rolünü oynamaya başladı.
Netanyahu Paris'te şov yaptı
12 Ocak 2015 / 06:55 Güncelleme: 12 Ocak 2015 / 08:05

Gazze’ye geçen yıl düzenlediği operasyon sırasında 17 gazeteciyi öldüren İsrail, Fransa’da dergiye yapılan baskın sonrası “ifade özgürlüğü”nün yılmaz savunucusu rolünü oynamaya başladı.

Charlie Hebdo dergisine düzenlenen saldırıyı “Yahudi göçü” için fırsata dönüştürmeye çalışan İsrail Başbakanı Benyamin Netanyahu, Paris yürüyüşünü şova çevirdi ve  Fransız lider Hollande ile “yakın dayanışma” içinde poz verdi.  

Fransa ilk sırada

Dergi baskını sonrası artan İslamofobik yükselişi arkasına alan Netanyahu’nun Fransa’ya gidişi öncesi yaptığı resmi açıklama ise Paris yürüyüşüne katılma amacını açıkça gösterdi.

“İsrail’e göç etmek isteyen her Yahudi, burada sıcak bir kalp ve açık bir kucakla karşılaşacak” diyen Netanyahu, özel bir ekibin Fransa’daki ve diğer Avrupa ülkelerindeki Yahudilerin İsrail’e göçünü artırmak için bu hafta bir araya geleceğini açıkladı. İsrail’in son raporlarına göre, geçen yıl 6 bin Fransız Yahudisi İsrail'e göç etti.

açıkca olayın failini itiraf ediyor..
 // atiker
paris katliamının arkasındaki karanlık ilişkiyi ve gayeyi netenyahu itiraf ediyor bu işi biz yaptık diyor israile yahudi göçünü artırmak avrupalılara müslümanları terörist algısını iyice oturtmak filistinin devlet olma yolundaki ataklarının önünü kesmek avrupadaki müslümanları atmak için pahaneler üretmek israilin müslüman katliamlarını bakın biz müslümanları değil teröristleri öldürüyoruz algısını dünyaya ve hristiyan aleimine inandırmak için paris katliamını yaptık diyor anlayana. ...
12 Ocak 2015 Pazartesi 09:44
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler