YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Nereye gitti Fadimeler, Aliler?
Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik, 28 Şubat'ın Türkiye'nin siyasi tarihinde kapkara bir leke olduğunu söyledi.
Nereye gitti Fadimeler, Aliler?
04 Mart 2012 / 20:22 Güncelleme: 04 Mart 2012 / 20:32

AK Parti Şanlıurfa İl Danışma Meclisi toplantısına katılan Çelik, 28 Şubat sürecine değinerek, ''O dönemde Fadimeler, Ali Kalkancılar vardı. O televizyondan bu televizyona koşuşturuyorlardı. Nereye gitti bu Fadime, nereye gitti bu Ali Kalkancılar. Doğrusunu söylemek gerekirse bunları sormak lazım'' diye konuştu.

''28 Şubat''ın, o günün Başbakanı Necmettin Erbakan'a yönelik hazırlandığını ancak ancak asıl hedefin millet olduğunu belirten Faruk Çelik, ''Milletin şahsında o günün Başbakanına yönelik ihtilal ve darbe gerçekleştirildi'' dedi.

Kendisinin de o dönem Bursa'da il başkanı olarak görev yaptığını ifade eden Çelik, şöyle devam etti:

''Erbakan Hoca bir şeyi bulandırmamıştı. Ama kurt kuzu meselesi. Kurt, kuzuyu yemeyi aklına koymuştu. Yaşanan hadiseleri çok iyi biliyoruz. Ne yapmak istediklerini de biliyoruz. Yapmak istedikleri şuydu; seçilmişleri, atanmışlar vasıtasıyla hizaya getirmek. Birinci hedefleri buydu. 'Millet seçmiş onu hizaya getireceğiz'. Kim, atananlar. Mutlu bir azınlık, milletin iradesini hiçe sayarak onu hizaya getirme yolunu birkaç kez denemişlerdi. Şunu unutmayın 60 yıldır Türkiye'de ne mücadelesi oluyor diye soracak olursanız, bir taraftan milletin iradesi diğer tarafta ise milletin iradesiyle mücadele edenler. Yazık oldu bu millete. Yazık ettiler. Ama milletin iradesiyle mücadele edenlerin sırtı minderden kalkmaz. Bu millet, bunların hepsini her dönem tuş etmiştir.''

''AK Parti'nin 28 Şubat'ın ürünü'' olduğu yönündeki iddialara da tepki gösteren Çelik,''28 Şubat'ın ürünü AK Parti falan değil, 28 Şubat'ın ürünü bu partilerdir. 28 Şubat, Türkiye'nin siyasi tarihinde kapkara bir lekedir'' diye konuştu.  AA

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler