YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
"Nerede kan varsa, CHP onun yanında"
Başbakan Erdoğan, “Nerede kan akıtan varsa CHP’liler onun yanında” dedi.
"Nerede kan varsa, CHP onun yanında"
21 Eylül 2013 / 18:01 Güncelleme: 21 Eylül 2013 / 19:00

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Malatya’da gerçekleşen toplu açılış töreninde konuştu. CHP’nin dış politikasını eleştiren Erdoğan, “Nerede kan akıtan varsa CHP’liler onun yanında. CHP hiçbir zaman bu ülkede barışın yanında olmadı. Zulmün yanında oldu. Tek partili döneme bakın onların zulmünü görürsünüz.

Pazartesi günü Suriye helikopteri sınırımızı ihlal ettiği için uçaklarımız tarafından vuruldu. Uyarılarımıza rağmen sınırımızı ihlal eden helikoptere bizim uçaklarımız uyarıyı yaptı gereği neyse yaptı. Ortaya enteresan durum çıktı. Suriye rejimi haklılığımızı teyit ederken ana muhalefetin genel başkanı Suriye adına konuştu. Ne dedi? Bizim uçağımız daha önce düşürüldü. Şimdi yaptığı açıklamalara bakın.

İkisini de yan yana koyun. İkisinde de Türkiye’yi itham ettiğini göreceksiniz” diye konuştu. Dış politikanın Kılıçadroğlu’nun boyunu aşacak bir mesele olduğunu söyleyen Başbakan, “SSK’yı yönetemeyenlerin Türkiye’yi yönetmesi mümkün olabilir mi?” diye sordu. Erdoğan, “Biz bu beyefendinin SSK Genel Müdürlüğü’nde çektiğimizi biliriz. Hastane kapılarında çektiğimiz çileleri biliriz. Sen bunu yönetemedin. Şimdi Türkiye’yi yönetecekler. Bunların geçmişinde nasıl ekmek yağ kuyrukları varsa bilesiniz ki bundan sonra da aynısı olacaktır” ifadelerini kullandı.

 

İHA

Etiketler: , ,
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler