YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
"Nerede hareket varsa orada bereket vardır"
Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım, SAP Labs Innovation Center Türkiye Ofisi’nin açılış törenine katıldı.
"Nerede hareket varsa orada bereket vardır"
24 Temmuz 2013 / 08:28 Güncelleme: 24 Temmuz 2013 / 08:32

SAP Labs Innovation Center Türkiye Ofisi’nin açılış törenine Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım, Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu Başkanı Tayfun Acarer , SAP Türkiye Genel Müdürü Zeynep Keskin, SAP LABS Türkiye Direktörü Cafer Tosun’un yanı sıra çok sayıda davetli katıldı.
 
Burada katılımcılara seslenen Bakan Yıldırım, son on yılda bilişimdeki gelişmenin bütün sektörlere fark attığını söyledi. Bakan Binali Yıldırım, “Son 10 yıl Türkiye’nin gelişimine bakın aslında bilişimdeki gelişme Türkiye’deki bütün alanlarındaki gelişmelere fark atıyor.  Türkiye milli gelirinin 3 kat artırdı. Ama bilişimdeki artış 4,5 kat oldu. Artık bu işin gelişimi, uygulama alanları hayallerin ötesindedir. Bugünleri biz 3 yıl öncesinden nasıl göremediysek bugün önümüzdeki 3 yılı da 4 yılı da bugünden öngöremiyoruz. Hangi hedefi koyarsak koyalım bu hedefler değiştirilmeye yeniden gözden geçirme ihtiyacı olacak” dedi.
 
Dünya’daki ülkeler içerisinde bu laboratuarın İstanbul’da açılmasını önemli bir gelişme olduğunu vurgulayan Bakan Yıldırım, “Kürsel bir firma ikinci laboratuarını Türkiye’de açıyor. Biri Berlin’de biri İstanbul’da. Dünya’da 190 tane ülke var. Buda önemli bir gelişme.  15. tercihin Türkiye’de olması güzel bir olay. Bunu ayrıca takdir ediyorum. Türkiye’deki bilişim, gelişim sektörünün bütün önemli simaları burada.  Bu isimler kolay kolay her yere gitmez. Bu durumu göz önüne alarak çalışmalarınızı yapınız” diye konuştu.
 
Taksim Gezi Parkı eylemlerinin bir takım insanlar tarafından Türkiye’nin imajını zedelemek için fırsata çevrilmeye çalışıldığına dikkat çeken Bakan Yıldırım, “Günden güne ülkemiz dünyada, bölgede hak ettiği yeri alıyor. Çok kısa bir süre önce bazı olaylar yaşadık.  Sokak olayları yaşadık.  Hemen bunu fırsat bilen bazı uyanıklar efendim ‘Türkiye’ye yatırım olmaz.  Gitmeyin olaylar var.’ Olay olmayan memleket mi var? Amerika’da her gün olay var. Her yerde gösteri var. Nerede hareket orada bereket. Burası dinamik bir şehir. Dünyanın merkezi İstanbul. 8 bin 500 yıllık tarihi var, teknolojisi var, turizmi var, doğal güzelliği var. Öyle bir iki ufak olayla İstanbul’un önüne, İstanbul’un önemine hiç kimse gölge düşürmeye kalkmasın. Kusura bakmasınlar,uyanıklık yok. İstanbul emin adımlarla 2020 olimpiyatlarına da hazırlanıyor. Bunu buradan duyuralım”  şeklinde konuştu.

İHA

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler