YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
"Neonazizm hortlayacak, küreselciler dünyayı karıştıracak"
Kanalahaber.com yazarı Celal Kazdağlı, paralel medyanın 'basın özgürlüğü' ifadesini kullanarak algı operasyonu yaptığını belirtti. Kazdağlı, "Önümüzdeki dönem, resmi devletlerle/küreselcilerin savaşı olacak" dedi.
"Neonazizm hortlayacak, küreselciler dünyayı karıştıracak"
11 Kasım 2015 / 14:05 Güncelleme: 11 Kasım 2015 / 14:21

Kanal A'da yayınlanan ve Kanal A Yayın Koordinatörü Fahrettin Damga'nın sunduğu 'Son Durum' programında konuşan Celal Kazdağlı,  küreselcilerin toplumun düşünce alanlarını kontrol altına alacağını, Neo Nazizm  düşünce sistemi temeliyle dünyayı karıştıracaklarını iddia etti.

Kazdağlı; " Avrupa'da ırkçılığın artması ve islam karşıtlığı küreselcilerin ve paralelcilerin işine yarıyor. Önümüzdeki dönemler resmi devletlerle küreselcilerin savaşı olacaktır ve Rusya hedef olacaktır" dedi.

Kazdağlı, sözlerine şöyle devam etti:

Küreselciler ne yapmaya çalışıyor?

Ertuğrul Özkök'ün 10 Kasım'da kaleme aldığı  "Bir kara inancın kareografisi başlıklı" yazısında da algı yönetimi var. Bu yazıda "Faşizm yükseliyor" mesajı veriliyor.  Özkök, hiç bir yazıyı tesadüfen yazmaz. 10 Kasım'da  böyle bir yazının kaleme alınmasının belli bir amacı vardır.  Demek ki Özkök,  bugün Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu Atatürk'ün ölümüyle değil küreselcilerin durumuyla ilgileniyor.

Dünyada ikili bir yapı var: Resmi devlet ve paralel devlet şeklinde. Dünya gelirinin yarısı, yüzde birinin elinde. Bu yüzde birlik kesim kendisini halkı denetlemesini istemiyor. İleri giderek o devleti kendilerinin idare etmesini ister. Eğer o devlet halk tarafından yönetiliyorsa, rahatsızlık duyarlar ve devleti parçalamak için çalışırlar. Türkiye'de bu görevi Fethullah Gülen örgütü yüklenmekte.  Bu örgüt; PKK'yla ortak hareket ederek Türkiye'yi istikrarsız, güçsüz ve başsız bir devlet konumuna getirip, Orta Doğu'ya açılmak istiyordu. Paralelciler sadece terör örgütlerini kullanmıyor aynı zamanda medya, üniversite gibi toplumun düşünce alanlarını kontrol ederek düşüncelerini yayıyorlar. 

Ortalığı karıştıracak, devletin üstüne atacaklar

Tüm dünyada paralel medya, resmi devleti yıkmak için benzer çalışmalar yapmaktadır. Alman gizli örgütü belli bir Nazi anlayışı ile yürütülüyordu. Bunlar da küresel bir güç tarafından yönetiliyor. Paralel yapıların temeli Neo Nazi düşüncesine dayanır. Avrupa'da ırkçılığın artması küreselcilerin ve paralelcilerin işine yarıyor. Dünyada islamın parçalanması da küreselcilerin işine yarayacak; o nedenle PEGİDA'yı da destekliyorlar.  Küreselciler Neo Nazizm düşüncesini gündeme uyarlayacak ve "faşizm yükseliyor, baskı sansür var" diyerek kendi uyguladıklarını sanki devlet bunu yapıyormuş gibi göstererek dünyayı karıştırmaya çalışacak.  Önümüzdeki dönemler resmi devletlerle küreselcilerin savaşı olacaktır ve Rusya hedef olacaktır.

Küreselcilerin para ve dünyevi hırsları İslam Coğrafyası’nı “kan gölüne” çevirdi. Sadece İslam Coğrafyası değil dünyanın bir çok yerinde savaş var. Bu savaşların nedenini yerel anlaşmazlıklarda aramak doğru olmaz. Yerel anlaşmazlıklar küresel fitne ile körüklenerek savaşa dönüştürülüyor sonra da silah sanayi devreye giriyor. 

Cumhuriyet'te Bedri Baykam'ın yazısının sansürlenmesi

Cumhuriyet Gazetesi'nde Bedri Baykam'ın  "Söylediğiniz mümkün değil Kılıçdaroğlu" adlı CHP'yi eleştiren yazısı taşralarda çıkarken şehir baskısında ve internet sitesinde de yayınlanmayarak sansürlendi.  Bedri Baykam'ın hakaret içermeyen bu yazısının sansürlenmesi gerçekten anlaşılır değil. Hani Cumhuriyet gazetesi özgür basının sesiydi? Cumhuriyet Gazetesi'nin bu tavrı 2. Dünya savaşında Hitler'in uyguladığı sansüre benziyor.  Basın özgürlüğü diye bağıranlar sadece kendi istediklerinin olması için uğraşıyor.

Yemek programında küreselcilik oyunu

Serra Yılmaz CNN International'da "Evet Türk'üm ama bu benim suçum değil" dedi.  Bir yemek programında, bilinçli olarak yapılan bu muhabbet küreselcilerin oyunudur. Milliyetçi duyguları olanları ayaklandıracaklar ve ardından 'faşistlik yapıyorlar, bir espriyi bile anlayamadılar' diyecekler. İşte küresel sitem bu. Bir yemek programında bile toplumu ayrıştırmaya çalışıyorlar. 

Küreselcilerin Türkiye oyunu Bahçeli bozdu

Küreselcilerin Türk,ye oyununu Devlet Bahçeli bozdu. Bahçeli, 7 Haziran'dan bugüne kadar kritik bir rol oynadı. Türkiye'nin iç çatışmaya girmesine, kamplaşmasına, kutuplaşmasına, cepheleşmesine engel oldu. Paralel Yapı, PKK  ve küreselciler; Türkiye kamplaşsın, kutuplaşsın ve çatışsın, iç savaş olsun istiyordu. Bunu önleyen isim 'hayır' diyen Bahçeli oldu. 

KANALAHABER.COM/ÖZEL İÇERİK

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler