YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Nejat Uygur'un Erdoğan'dan komik isteği!
Usta tiyatrocu Nejat Uygur vefat etti, sanat dünyası yasa boğuldu. Ondan geriye gülümseten hatıralar kaldı...
Nejat Uygur'un Erdoğan'dan komik isteği!
18 Kasım 2013 / 23:02 Güncelleme: 18 Kasım 2013 / 23:21

2007 yılında Nejat Uygur'u yattığı hastanede ziyaret eden Başbakan Erdoğan, usta tiyatrocuya geçmiş olsun dileklerini iletmişti. Erdoğan'ın ünlü komedyeni ziyareti de, yine komik bir havada geçmişti.

NEJAT UYGUR'UN HAYATINDAN KARELER

Nejat Uygur bir süre sohbet ettiği Başbakan Erdoğan ve yanındakilere dönerek "Çişim geldi gidin artık" demesi ise odadakilerin gülüşmelerine yol açmıştı.

"Çok güldürdü bizi"

Ziyaretin ardından gazetecilerin sorularını cevaplayan Erdoğan ise; "Eskisi gibi formda, çok güldürdü bizi" diyerek Nejat Uygur'un sevenlerine da sanatçının sağlık durumu ile ilgili bilgi vermişti. Nejat Uygur'u hasta olduğu o dönemde Başbakan Erdoğan gibi birçok siyasetçi ziyaret etmişti. Daha önce de Deniz Baykal ve Muhsin Yazıcıoğlu geçmiş olsun ziyaretinde bulunmuştu.

"Bir bakmışsınız cenazemde..."

Tiyatro sanatçısı Nejat Uygur, tiyatro sanatçısı İsmail Hakkı Şen'in cenaze töreninde verdiği bir röportajında, "Bir bakmışsınız benim cenazemde başka sanatçılarla röportaj yapmışsınız. Gün gelecek bütün tiyatro sanatçıları İsmail Hakkı Şen gibi, benim gibi ölecek. Tiyatro perdesi üstümüze üstümüze yıkılacak. Hatta seyirci üzülmesin. Ben ve benim arkadaşlarım, onların kederini alıp götürecek. Onlara sadece gülmek kalacak" demişti.

Hastane yetkililerinden henüz bir açıklama yapılmazken Uygur'un cenazesinin Çarşamba günü Selimiye Camii'nde kılınacak öğlen namazının ardından Karacaahmet Mezarlığı'nda defnedilmesi bekleniyor.


STAR

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler