YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Nedim Şener'den 'cemaatçi polis' açıklaması
Nedim Şener'den 'cemaatçi polis' açıklaması
04 Mart 2014 15:49
Gazeteci- Yazar Nedim Şener, CNN TÜRK ekranlarında yayınlanan Aykırı Sorular programına katıldı. Enver Aysever’in sorularını yanıtlayan Nedim Şener, yolsuzluk operasyonu ve cemaate ilişkin açıklamalarda bulundu.

Dink cinayetine ilişkin yayınlarından dolayı hedef haline geldiğini ifade eden Şener, "Hrant Dink cinayetinde cemaatçi polislerin sorumluluğunu ortaya çıkardığım için tutuklandım. Dink cinayetinin istihbarat yalanları kitabını yayınlar yayınlamaz, Ergenekon operasyonunu yapanlar önce beni mahkemeye verdiler, otuz iki yıl hapis istemiyle mahkemede yargılanıyordum, o sırada da sahte bir ihbarla Başbakan’ın oğlunu suikast girişimi yapacaklar arasında beni gösterdiler ve diğer isimlerden sadece benim ev ve cep telefonumu dinlediler. Bütün mesele benim Dink cinayetinde yazdıklarımı yok etmekti” dedi.

“Cemaati aslında tetikçileri mahfedecek”

Şener cemaat ve AKP arasında yaşanan sürece, muhalefete ve Dink cinayetine ilişkin açıklamalarda da bulundu.

Gülen cemaatinin yapılanmasına dikkat çekerek aynı dinamiklerin cemaate zarar vereceğini belirten Şener, şunları söyledi:

"Polis akademisinde yuvalanmış, polis akademisinden atılmış, hala bazı gazetelerde yazan bu adamlar aslında kendileri cemaatin arkasına yaslanmış ve benim gibi işsiz kalma riskleri yok bu adamların. Böyle bir cemaat anlayışında içinde insan olarak fert olarak bulunmaktan rahatsız olurum, gazeteci önce bağımsız olmalı."

Şener, "CHP ile cemaatin çok yakın iş birliği var. Geçen gün önceden Erdoğan’ın kapladığı Zaman Gazetesinin birinci sayfasını Kılıçdaroğlu kapladı. Kendileri cemaatin oyuna ihtiyacımız var diyor ancak insan, Mustafa Balbay’dan utanır, İlhan Cihaner’den utanır. Nerdeyse Kemal Kılıçdaroğlu’nu da sanık yapacaklardı Oda Tv davasında. Gürsel Tekin'den zorla ifade alındı. Bu komployu kuranlar cemaatin parçasıydı. Şimdi o komployu kuranlardan söz etmiyorlar, sadece yolsuzluktan bahsediyorlar, insan hayret ediyor" diye konuştu.

 

İHA

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler