YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Nedim Şener: Fethullah Gülen adam olsa...
Gazeteci - Yazar Nedim Şener Fethullah Gülen'e sert çıktı. Şener, Fethullah Gülen adam olsa gelirdi, bana inanmış bir tane adam içeri alınsa ilk uçakla gelirim" dedi.
Nedim Şener: Fethullah Gülen adam olsa...
27 Haziran 2015 / 16:53 Güncelleme: 27 Haziran 2015 / 16:58

2011'de Oda TV'ye yönelik Ergenekon soruşturması kapsamında tutuklanan ve 2012'de tahliye edilen Nedim Şener, CNN Türk'te "paralel yapı" operasyonlarını değerlendirdi ve Gülen Hareketi cephesinden gelen eleştirilere tepki gösterdi.

Hukuksuzlukların Gülen Hareketi tarafından yapıldığını savunan Şener, devletin bu hareketten temizlenmesi gerektiğini söyledi.

Gülen Hareketi tarafından Türkiye'nin başka bir hale getirildiğini savunan Posta gazetesi yazarı Şener, programda şunları söyledi:

Bana inanmış bir tane adam içeri alınsa ilk uçakla gelirim

“Bugün yaşanan asıl dram şu: Devletin içinde çeteleşmiş polislerin, hukuksuzluğa imza atmış, kendilerini kahraman yerine koyan ahlaksızlar, onların ailelerin vebali ve bizim ailelerimizin vebali Fethullah Gülen ve cemaatinin üzerinedir. Fethullah Gülen adam olsa çıkıp bana inanmış bir tane adam içeri alınsa atlar ilk uçakla gelirim.

Ben yurt dışına kaçma şansım olduğu halde tutuklanacağımı bile bile burada kaldım. Askerler yurt dışından geldiler teslim oldular. Ama Gülen 98'de kaçtığı gibi kendinden sonraki bütün yöneticileri de yurt dışına kaçmaya başladılar.

Erdemli adam gelirdi

Suçun yoksa diyelimki iftira da olsa erdemli adam gelir o hukuksuzluğa karşı göğsünü siper eder. Kaçan gazeteciler var, Baransu kadar olamıyorlar. Baransu başına gelecekleri bilmiyor muydu? Ama onun kadar olamayıp yurt dışına kaçan cemaat abileri var.

Mustafa Koç niye Gülen'i ziyaret etsin?

Hidayet Karaca dediğiniz insanlar sıradan değil. Cemaatin önemli insanlarıydı. Koç'larla ya da iş adamlarıyla cemaat adına nasıl görüşebiliyordu. Tespih nasıl hediye ediyorlardı? Düşünün Mustafa Koç Fethullah Gülen'i niye ziyaret etsin? Hayatta ne ilişkisi olabilir o insanların? Ama bir korku timsaliydi o cemaat.

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler