YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Neden hep Doğan Medya?
Beyazıt Öztürk'ün Kanal D'de yayınlanan 'Beyaz Şov' programına telefonla katılarak örgüt propagandası yapan ve Ayşe Çelik'in öğretmen olmadığının ortaya çıkmasının akabinde tepkiler çığ gibi büyüdü. Şimdi halk soruyor: Neden hep Doğan Medya?
Neden hep Doğan Medya?
10 Ocak 2016 / 09:55 Güncelleme: 10 Ocak 2016 / 10:02

Konuyla alakalı açıklama yapan Kanal D olayın bir 'provakasyon' olduğunu ve yaşananlardan dolayı 'üzüntü' duyduklarını ifade etti. Programın sunucusu Beyazıt Öztürk'ten henüz bir açıklama gelmezken akıllara şu soru geldi: Neden hep Doğan Medyası trolleniyor? Zira özellikle seçim döneminde yaptıkları yayınlarda HDP'ye olan açık desteği ile öne çıkan Doğan Medya kuruluşları birçok programda PKK diliyle haberler yapmış ve örgüt mensupları masum gösteren yayınlara yer vermişti.

Beyaz Show Programı'nda canlı yayında yapılan PKK propagandasının yankıları devam ediyor. Canlı yayına telefon ile bağlanan ve öğretmen olduğunu iddia eden bir izleyici bölücü örgüt yanlısı bir tavırla dikkatleri üzerine çekmiş ve terör olaylar sebebiyle bölgeden ayrılmak zorunda kalan öğretmenleri suçlamıştı.

Bunlar yetmezmiş gibi isminin Ayşe Çelik olduğunu söyleyen kadın sunucu Beyazıt Öztürk tarafından tasdiklenmiş ve stüdyoya alkışlatılmıştı. Yüzbinlerce sosyal medya kullanıcısının tepkisini çeken bu olay Doğan Medya'nın önceki vukuatlarını akıllara getirdi.

Twitter skandalı

7 Haziran seçimlerine bir gün kala Doğan Haber Ajansı'nın Twitter hesabından çok konuşulacak bir tweet atıldı Oyunuzu HDP'ye verin" şklindeki mesajla açık açık HDP'ye oy isteyen bu tweet'in ardından DHA'dan Beyaz Show olayındakine benzer bir açıklama geldi.

2-743.jpg

Cüneyt Özdemir'in 'Kırmızı fularlı kız'ı

Türkiye'nin 'Kırmızı fularlı kız' olarak tanıdığı daha doğrusu Cüneyt Özdemir tarafından bu şekilde ezberletilmeye çalışılan Ayşe Deniz Karacagil CNN ekranlarında boy gösterdiği sıralarda belkide bazıları onun gerçekten Kırmızı fular takan masum bir genç kız olduğu algısına kapıldı! Ta ki bu programdan kısa bir süre sonra PKK'ya katılan Karacagil'in, örgütün üst kadrosuna erişebilmeyi 'başarması' ve Murat Karayılan'ın en yakın isimlerinden biri olmasına kadar.

'Kırmızı fularlı kız' Kandil'den PKK'lı terörist olarak röportaj verince Doğan Grubu, Cüneyt Özdemir'in gerçekleştirdiği röportajı internetteki tüm sitelerden kaldırmakla kalmadı yayınlayan haber sitelerine de kaldırılması için dava açtı.

3-402.jpg

4-231.jpg

Halk dediler terörist çıktı

Diyarbakır'ın Silvan ilçesinde hendek kazıp yola barikat kuran ve Aile Sağlığı Merkezi'nin hizmet vermesini engelleyen PKK'lı teröristlere yönelik operasyonun ardından Doğan Haber Ajansı'na yöre sakini olarak röportaj veren Yılmaz B'nin örgüt üyesi olduğu ortaya çıktı.

Bölgede yürütülen örgüt mensuplarına yönelik operasyonun ardından yasağın kalktığı ilçeye giden ekibe kendisini yöre sakini olarak 'tanıtan' Yılmaz B, ilçede gerçekleştirilen operasyona ilişkin röportaj verdi.

Röportajda, güvenlik güçlerinin sivil halka saldırdığı yönünde örgütün oluşturmak istediği algıya yönelik ifadeler kullanan Yılmaz B'nin, sosyal medyadaki hesabında elinde uzun namlulu silah, üzerinde de YPG'yi temsil eden giysi bulunan fotoğraflarını paylaştığı görüldü.

Yılmaz B'nin PKK kamplarında silah eğitim aldıktan sonra YPG saflarında terör faaliyetlerine devam ettiği öğrenildi.

Nihayetinde bir eğlence programında canlı yayında PKK propagandasına şahit olan izleyicinin aklına ister istemez haklı bir soru işareti gelip yerleşiyor: Neden hep Doğan Medya trolleniyor? 

5-132.jpg

6-076.jpg

7-051.jpg

YENİ ŞAFAK

 // 1453
Değerli yorumcumuz, her görüşe eşit mesafede durmakla birlikte; hakaret, küfür, aşağılama vb. içeren, toplumsal hassasiyetleri zedeleyici nitelikteki yorumları yayınlayamıyoruz. Kriterlerimize uygun olarak yeniden yorum yazmanızı diler, ilginize teşekkür ederiz......
10 Ocak 2016 14:52
1
 // 1
Biz halk olarak zaten Bu Siyonist Ermeni Yahudilerden pek zeka içeren bişi yapmalarını beklemiyoruz. akıl yoksunu oldukları için beceremiyolar da zaten. devletimiz nasıl oluyorda bunlara tahammül ediyor anlamıyorum.koskoca devlet şirketlerin makarası oluyor pes doğrusu ......
10 Ocak 2016 12:09
 // yalın
Beyazın üzerine silinemiyecek siyah bir leke oldu bu. Azıcık olan değerini de yitirdi.(Para para para.) Ülke elden gitse umurundamı bu uşakşakların. Herkes bilsin görsün. Bu kişi ve kurumları...
10 Ocak 2016 11:36
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler