YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Neden ayrıldığını açıkladı?
Neden ayrıldığını açıkladı?
11 Kasım 2010 11:11
Görevden alındığı iddia edilen Diyanet İşleri Başkanı Ali Bardakoğlu basın toplantısı düzenliyerek istifa ettiğini açıkladı...

Bardakoğlu, Diyanet İşleri Başkanlığına atanan Prof. Dr. Mehmet Görmez’in de görevini en iyi şekilde yerine getireceğinden emin olduğunu belirterek, görevinden ayrılışına ilişkin şu açıklamayı yaptı:

"TBMM’de bütün siyasi partilerin ortak takdir ve desteğini alan yeni Teşkilat Kanunumuz 13 Temmuz 2010 tarihinde yürürlüğe girdi. Aylar öncesinden, Kanunumuzun hazırlanış ve yasalaşma aşamasında, yeni dönemde yeni bir yönetimin yeni bir aşk ve heyecanla göreve başlamasının, kurumda nöbet ve kan değişiminin son derece yararlı olacağı yönündeki kanaatimi paylaştığım yetkililerle vardığımız ortak anlayışın ve kararın da sonucu olarak, 8 Kasım 2010 tarihi itibariyle, görevden ayrılma ve ilmi hayata dönme talebinde bulundum. Kanunun hemen akabinde düşündüğüm işlemin bugüne gecikmesi, önceden katılma vadinde bulunduğum birçok programın yaz dönemine uzaması ve hizmette inkıtaya mahal vermeme düşüncesi olmuştur. Bugün görevi devralacak yeni Diyanet İşleri Başkanımız Prof. Dr. Mehmet Görmez Bey’in ve yeni çalışma arkadaşlarının daha üstün bir gayret, ehliyet ve liyakatle bu ağır ve onurlu görevi ifa edeceğinden eminim."

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler