YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Neçirvan Barzani: Van bizim kardeş şehrimizdir
Neçirvan Barzani: Van bizim kardeş şehrimizdir
17 Mart 2014 17:47
Irak Kürt Bölgesel Yönetimi Başbakanı Neçirvan Barzani, Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Van Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Osman Nuri Gülaçar’ın Van ve Erbil’in kardeş şehir yapma teklifine destek verdi.

Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu ile görüşmek üzere Van’a gelen Irak Kürt Bölgesel Yönetimi Başbakanı Neçirvan Barzani, toplantı öncesi ve sonrası AK Parti Van Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Osman Nuri Gülaçar ile bir araya geldi. Basına kapalı gerçekleşen görüşmede Gülaçar, Van’ın sorun ve sıkıntılarını anlattı. 30 Mart’ta Van Büyükşehir Belediyesi’ni kazandıklarında öncelikle Van-Erbil kardeşliği ile birlikte ticari ortaklıkların kurulması gerektiğini anlatan Gülaçar, Van’da iş, aş ve istihdama yönelik çalışmaların olması gerekliliğini anlattı. Gülaçar, “30 Mart Van için bir kader seçimi olacak. Bu memleket ve bu memleketin gençleri için önemli işler yapacağız. Bölgemizin ve halkımızın kalkınması, gelişmesi için sizlerin de destekleriyle bunu daha ileriye götüreceğimize inanıyorum. Van ve Erbil’i kardeş şehir yapalım” dedi.

Gülaçar’ın verdiği bilgiler doğrultusunda Kürtçe açıklamalarda bulunan Irak Kürt Bölgesel Yönetimi Başbakanı Neçirvan Barzani, Gülaçar'ın kardeş şehir isteğine "Ser serêmin, Ser cawêmin (Başım gözün üstüne)" şeklinde yanıt verdi.

Yatırımlar konusunda da söz veren Barzani, “Van bizim kardeş şehrimizdir. Çözüm ve barış sürecinin ardından seçim sonrası geliştireceğimiz projeler çerçevesinde yakın zamanda Van için çok güzel gelişmeler olacak. Sizlerin her türlü projesine destek sunacağız” ifadelerini kullandı

 

İHA

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler