YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Necip Fazıl kendisine 'gerici' diyenlere cevabını yıllar önce vermişti
Türk şairinin usta şairi Necip Fazıl'a gerici diyen Enver Aysever, "Aydınlanmacılara düşen Nazım Hikmet devrimciliğini savunmak" dedi.
Necip Fazıl kendisine 'gerici' diyenlere cevabını yıllar önce vermişti
27 Aralık 2015 / 00:40 Güncelleme: 27 Aralık 2015 / 08:35

Yazar Enver Aysever, Türk şiirinin usta şairi Necip Fazıl Kısakürek'i gericilikle eleştirdi. Aysever, sosyal medya hesabı Twitter'da paylaştığı mesajında şunları söyledi:

"NECİP FAZIL GERİCİLİĞİ.."

"Aydınlanmacılara düşen Necip Fazıl gericiliğine karşı Nazım Hikmet DEVRİMCİLİĞİNİ savunmaktır" 

NECİP FAZIL: BİZ BİZE GERİCİ DİYENLERE ANCAK DEH DEMEK İÇİN GERİDEYİZ

Diğer yandan, Enver Aysever'in açıklamaları akıllara Necip Fazıl'ın şu sözünü akıllara getirdi: "Biz bize gerici diyenlere ancak deh demek için gerideyiz!"

enver-aysever_9879.jpg2_867.jpg

 // İlayda
Bu “tip” kelimesini kullanmayalım hiç hoş değil....
20 Mayıs 2017 23:22
danıştayın 11 eylülcüleri bunlar
 // Ömer
Böylesi mezhebi geniş kişiler! Necip Fazıl hakkında fikir beyan etmeden önce kendilerinin "Ne olduklarını" bu halka kanıtlamaları lazım.döneklikte mahir bu güruh ve dizginlerini ellerinde tutan üstadlarınına sormak lazım. " birilerini putlaştırıp yılarca nesilleri biat ettirdiğiniz yetmedi mi?" bırakın bu kullanımlık 'değişik' ne oldukları belirsizleri. ...
27 Aralık 2015 Pazar 11:18
 // Rasim DUMAN
"Sultan-us suara" merhum ustad Necip Fazil, boyle "tip"lere verilmesi gereken en guzel cevabi vermis ; lakin o cenahin adamlari, boyle nukteli sozleri anlama kaabiliyetine de malik degiller. Birsey soylersin, gozune aysever aysever bakarlar..."Yazar"mis...! Konusmaktan aciz adamlar ne zamandan beri "yazar" oldu bre !!!...
27 Aralık 2015 07:41
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler