YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Necdet Özel: Yasal yollara başvuracağım
Necdet Özel: Yasal yollara başvuracağım
22 Kasım 2014 12:10
Genelkurmay Başkanı Orgeneral Necdet Özel,"Deşifre" programına konuk olan konuşmacının sözlerinin gerçekle ilişkisi bulunmadığını, bununla ilgili yasal yollara başvuracağını bildirdi.

Orgeneral Necdet Özel, bir haber kanalında dün yayınlanan "Deşifre" programında yer verilen iddialarla ilgili yazılı açıklama yaptı.

İddiaların gerçekle ilişkisi bulunmadığını belirten Özel, şunları kaydetti:

"Deşifre programına konuk olarak katılan bir konuşmacının gerçekle hiçbir ilişkisi bulunmayan, asılsız, şahsımı ve silah arkadaşlarımı karalamaya yönelik ve kamuoyunda bilgi kirliliği yaratmayı amaçladığını düşündüğüm sözleri nedeniyle kendisini kınıyor, şahsımla ilgili sarf ettiği sözleri nedeniyle yasal yollara başvuracağımı kamouyunun bilgisine sunuyorum."

"Kast edilen kişi Emekli Yarbay Mustafa Dönmez'dir"

Genelkurmay Başkanlığı, sabah saatlerinde yaptığı açıklama ile ilgili ek bir notu basın ile paylaştı.

Basın notu, şu şekilde: “Genelkurmay Basın ve Halkla İlişkiler Başkanlığı: Sayın Genelkurmay Başkanı adına gönderilen kısa açıklamada kast edilen kişi Emekli Yarbay Mustafa Dönmez'dir. Kesinlikle Emekli Albay Dursun Çiçek değildir. Internet sitemizde yapılan Basın Açıklaması ise son zamanlarda muhtelif kişilerce TSK'ya yönelik yapılan asılsız iddialara yöneliktir. Paralel yapılanmadan kastımız içinde Bölücü Terör Örgütünün de dahil olduğu tüm paralel yapılanmalardır."

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler