YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Necdet Özel istifa ediyor mu?
Necdet Özel istifa ediyor mu?
09 Temmuz 2014 07:42
Genelkurmay Başkanı Necdet Özel hakkında çıkan istifa haberlerine açıklama geldi. Haberin kaynağı olan Yeniçağ Gazetesi'nin yazarı Ahmet Takan, Özel'in istifa etmeyeceğini ancak görev süresinin uzamasını da kabul etmeyeceğini aktardı.

Genelkurmay Başkanı Orgeneral Necdet Özel'in istifa edeceği haberlerine kaynak olan röportajın sahibi Yeniçağ Gazetesi yazarı Ahmet Takan, Özel'in istifa etmeyeceğini ancak 2015'te görev uzatımını da kabul etmeyeceğini yazdı. Takan'a göre, "40 Paralelci General" haberi hem Necdet Özel'e hem de Kara Kuvvetleri Komutanı Necdet Özel'e yönelik ikinci bir bir kumpas operasyonuydu.

Raporlu Özel, karargahta YAŞ'a çalışıyor

Bu seneki Yüksek Askeri Şura'nın 4-5-6 Ağustos tarihleri arasında yapılacağını belirten Takan, Necdet Özel'in sağlık durumu ve son günlerdeki mesaisini şöyle özetledi: "Genelkurmay Başkanı Necdet Özel yakalandığı zona hastalığı yüzünden bir süredir tedavi görüyor ve GATA’da sürdürülen tedavisi başarı ile tamamlanmak üzere. Özel, 26 Haziran’da yapılan, çözüm süreci paketi ve Irak’taki gelişmelerin ana gündem maddesi olan Milli Güvenlik Kurulu toplantısına hastalığın en ağır nüksettiği günlerde ve yakın arkadaşlarının, doktorlarının “katılmayın, evinizde istirahat edin” ısrarlarına rağmen ağrılar içinde katıldı.

Necdet Özel, daha sonra doktorlarının verdiği 15 günlük istirahat raporuna da hiç aldırış etmeden her gün karargaha geldi ve çalışmalarına devam etti. Raporu 14 Temmuz Pazartesi günü dolacak olan Necdet Özel dün de Genelkurmay karargahında mesaideydi. Ve hakkında çıkan “istifa edecek” söylentileri ve ikinci kumpas senaryolarına aldırış etmeden en küçük bir yorum yapmadan Yüksek Askeri Şura’sının hazırlıklarını yapıyordu.."

İstifa etmeyecek 2015'te emekli olacak

"Gazeteci olarak ben de aynı soruyu net olarak sordum; 'Necdet Özel’in önünde 1 yıl daha var. İstifa eder mi?'.." diye yazan Takan cevabı da şöyle verdi: "Edindiğim net izlenim; istifa, Genelkurmay Başkanı Necdet Özel’in kafasından hiç geçmiyor. Ama yapılan son yasal değişiklikle 2015’te görev süresinin 2 yıl daha uzatılması için imkan olan Necdet Özel bunu da istemiyor, reddediyor. Yani; Özel, normal süre olan 2015’te emekli olup Türk Silahlı Kuvvetleri’ne veda etmeye hazırlanıyor."

Paralelci diyip tasfiye etme planı

Recep Tayyip Erdoğan ve yandaşlarının “paralel” senaryosuna sığınıp PKK ve Öcalan'ın taleplerini yerine getirmek için "40 Paralel General" tezgahı kurduklarını iddia eden Ahmet Takan, "Necdet Özel’in Jandarma Genel Komutanı iken PKK inlerine yaptığı son derece başarılı operasyonları ve o günlerdeki fotoğrafları ve lağım çukuru inlerde ele geçirilen ABD subaylarını unutmayın.. Minareyi çalmak için hazırlanan ustaca kılıf!.. Çözüm sürecine direnen subayları TSK’dan koparmak için ne denecek?.. “Direniyorlardı mı” diyecekler.. “Paralelci” dersin olup biter ha!.." iddiasında bulundu.

40 Paralel General iddiası için "Paralel kamuflajlı ikinci kumpas operasyonu" diyen Takan, bununla varılmak istenen sonucu da şöyle özetledi: "Bunun esas gayelerinden birinin de Özel’den sonra Genelkurmay Başkanı olması beklenen Kara Kuvvetleri Komutanı Hulusi Akar’ı yemek olduğuna dair AKP kulisleri ve Recep Erdoğan’ın yakınlarından somut bilgilere sahibim. (…) Necdet Özel ve Hulusi Akar yalnızca TSK için değil Türk Milleti için de büyük şans.. İkinci kumpası çok dikkatli takip edin!.."

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler