YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Nebil İlseven'le ilgili yeni iddia
CHP'nin yeni İstanbul İl Başkanı Nebil İlseven'le ilgili iddialar bitmek bilmiyor.
Nebil İlseven'le ilgili yeni iddia
15 Ocak 2011 / 11:33 Güncelleme: 15 Ocak 2011 / 11:59
İlseven'in, genel müdürlüğünü yaptığı Bayındırbank'ın 2001'de Fon'a devredilmesinin ardından bankanın bir şubesini 25 bin liraya satmak istediği ortaya çıktı.

Yılda 3,5 milyon dolar kâr eden şubenin satışına karşı çıkan bankanın o zamanki Genel Müdür Yardımcısı Mahmut Şener ise İlseven'i BDDK'ya şikâyet eder. Bundan sonra hayatı kâbusa dönen Şener, yaşadıklarını Zaman'a anlattı: "Beni işten attılar. Kalp krizi geçirdim. Eşim, üzüntüye dayalı bir hastalık sahibi oldu. Daha ne çekebilirim ki?"

CHP'li İstanbul İl Başkanı Nebil İlseven'le ilgili yolsuzluk iddiaları sürüyor. TMSF yönetiminde olduğu dönemde aynı zamanda Fon'a devredilen Bayındırbank'ın da genel müdürlüğünü yapan İlseven'in, bankanın Antalya Havaalanı Şubesi'ni 25 bin liraya satmak istediği iddia edildi. Yılda ortalama 3,5 milyon dolar kâr eden şubenin bu fiyattan satışına karşı çıkan bankanın o dönemki Genel Müdür Yardımcısı Mahmut Şener, BDDK'ya İlseven'le ilgili şikayet dilekçesi gönderdi. Ancak İlseven'i şikayet eden Şener'in hayatı adeta karardı. İşten atılan Şener, maddi manevi büyük zarara uğradı. Zaman'a konuşan Şener, şikayet dilekçesi yüzünden ailesinin büyük acılar çektiğini kaydetti. İşten atıldığını, malvarlığını kaybettiğini anlatan Şener, Fon'a 2,5 milyon dolar kazandırdığını ancak bunun ceremesini yine kendisinin çektiğini dile getirdi. Yaşadıklarını Allah'a havale ederek konuyu artık kapatmak istediğini ifade eden Şener, şöyle devam etti: "Konu, Meclis araştırma komisyonunda araştırıldı, kapandı. Zaten bütün belge ve bilgiler hem BDDK'da hem de Meclis araştırma komisyonunda mevcut. O dönem yeminli murakıplar gelip benim ifademi de aldılar TMSF binasında. Ama ben soruşturmanın sonuçlarını takip etmedim. Ben 2,5 milyon dolar para kazandırdım, ceremesini yine maddî manevî ben çektim." Yaşamını yeniden düzene sokan Mahmut Şener, şu an Anadolubank'ta operasyondan sorumlu genel müdür yardımcısı olarak çalışıyor. (Zaman)
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler