YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Ne yapacaksak hukuk içinde kalmalı
Ne yapacaksak hukuk içinde kalmalı
22 Haziran 2013 13:42
TBMM Başkanı Cemil Çiçek, "Ne yapacaksak, ne edeceksek, ne talep edeceksek, ne söyleyeceksek hukukun içerisinde kalmamız lazım'' dedi.

TBMM Başkanı Cemil Çiçek, "Hukuku yok sayarak bir çabanın, gayretin içerisinde olursak, kamu düzeni bozulur, bundan da hepimizin huzuru bozulur" dedi.

20. Uluslararası Beypazarı ve Yöresel Şenlikleri'ne katılmak için Beypazarı'na gelen Çiçek, "Bu tarz toplantılar, Türkiye'de birliğe, beraberliğe, kardeşliğe ve huzura vesile olmalıdır" diye konuştu.

Türkiye'nin huzurunu, kardeşliğini ve barışını her ne pahasına olursa olsun korumak gerektiğini belirten Çiçek, ülkenin huzurunu bozmak isteyenlere de fırsat verilmemesi uyarısında bulundu. Çiçek, şunları kaydetti:

"Bunun da yolu hukuka saygıdan geçiyor. Ne yapacaksak, ne edeceksek, ne talep edeceksek, ne söyleyeceksek hukukun içerisinde kalmamız lazım. Hukuku yok sayarak bir çabanın, gayretin içerisinde olursak, kamu düzeni bozulur, bundan da hepimizin huzuru bozulur. Mühim olan bu sözleri bu kürsülerden söylemek değil aynen geçmişte olduğu gibi bu güzel sözlerin, anlamlı sözlerin arkasına güzel örnekleri koymamız lazım. Kutladığımız bu günler, yarın kutlayacağımız kandil geceleri, yaşayacağımız bayramlar hepsi bu yola çıkar ve bu yola çıkmalıdır. Şenlikler vesilesiyle sahip olduğumuz kültürün ve değerlerin, elde ettiğimiz kazanımların da kıymetini bilmeliyiz, bunu hatırlamalıyız.

Kolay bir coğrafyada yaşamıyoruz. Bu devlet kolay kurulmadı. Başta aziz Atatürk olmak üzere bu memleketin kahraman evlatları, bunca yokluk ve sıkıntı içerisinde bize bağımsız bir Türkiye, bağımsız bir vatan ve hepimizin iftihar ettiği, milletimizin son yüzyılda kazandığı en önemli değerlerin başında gelen Cumhuriyet'i ve demokrasiyi kazandırdılar. Cumhuriyet'in ve demokrasinin kıymetini bilelim. Sorunlarımızı, Cumhuriyet'in ilkeleri, demokrasinin toleranslı atmosferi içerisinde çözmemiz ve geleceğe daha güvenle bakmamız lazım."

 

AA

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler