YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
'Ne mutlu Türküm diyene' sözünü kaldırdılar iddiası
İstanbul Emniyet Müdürlüğü, Vatan Caddesi'ndeki hizmet binasının duvarında yazılı Atatürk'ün "Ne mutlu Türküm diyene" sözünün kaldırıldığı iddiasına ilişkin açıklama yaptı.
'Ne mutlu Türküm diyene' sözünü kaldırdılar iddiası
29 Nisan 2013 / 18:12 Güncelleme: 29 Nisan 2013 / 18:15

İstanbul Emniyet Müdürlüğünden yapılan yazılı açıklamada, bir gazetede emniyet müdürlüğü binasının üst kısmında asılı bulunan "Ne mutlu Türküm diyene" yazısının kaldırıldığı haberine yer verildiği belirtildi.

İstanbul'daki kamu binalarının depreme karşı güçlendirilmesi çalışmaları kapsamında İl Emniyet Müdürlüğünün Vatan Caddesi'ndeki hizmet binasında 2011 yılının ekim ayında başlatılan çalışmaların 1,5 yıldır devam ettiği hatırlatılarak, şöyle denildi:

"Bina yüzündeki mozaik beton kaplamalar depreme karşı binayı statik yönden etkilediğinden binaları güçlendirmek ve ısı yalıtımı yapmak üzere alüminyum kompozitle değiştirilmektedir. Tadilat henüz sonlanmamıştır. Tadilat çalışmaları esnasında, bina dış cephesindeki yazı, tabela ve klimalar işin tekniği gereği yerinden sökülmüştür. Tadilat süreci bittiğinde binalarımızın cephelerindeki yazı ve tabelalar, dijital panellerle değiştirilerek, yenilenerek yerlerine konacaktır.

Aynı haberde 'T.C. İstanbul Emniyet Müdürlüğü' yazısı ile ilgili olarak 'T.C.' ibaresi bir ağaç dalının arkasına bırakılmak suretiyle çekilmiş bir fotoğrafla bu ibare kaldırılmış gibi gösterilmiştir. Müracaat kısmının dış yüzünde bulunan söz konusu tabela üzerinde asıldığından bu tarafa hiçbir değişiklik yapılmamıştır."

İHA

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler