YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
"Ne başka anaların canı yansın, ne de oğlum eve tabutla gelsin”
"Ne başka anaların canı yansın, ne de oğlum eve tabutla gelsin”
"Ne başka anaların canı yansın, ne de oğlum eve tabutla gelsin”
03 Aralık 2008 / 07:47 Güncelleme: 03 Aralık 2008 / 00:00

Oğlunun kandırılarak PKK'ya katılmaya ikna edildiğini öğrenen R.Ö. hemen yetkilileri haberdar etti. Oğlunu dağa çıkmadan yakalatan baba, “O benim canımdan bir parça. Ne başka anaların canı yansın, ne de oğlum eve tabutla gelsin” dedi.Aydın'da oturan 49 yaşındaki çiftçi R.Ö., terör örgütü PKK'ya katılma hazırlığı yaptığını ileri sürdüğü oğlu 21 yaşındaki B.Ö.'yü jandarma ve savcılığa ihbar etti. Harekete geçen polis, B.Ö. ile birlikte S.E. adlı kadın ve R.K.'yi, PKK'ya katılmak için gittikleri şehirlerarası otobüs terminalinde yakaladı.


Çiftçilik yapan R.Ö, evini terkeden oğlu B.Ö.'nün İzmir'de olduğunu ve terör örgütüne katılacağı bilgisini edindi. Oğlunun telefon açıp çok uzaklara gideceğini söylemesinden şüphelenen baba B.Ö, hemen jandarma ve savcılığa başvurdu.


SON ANDA YAKALANDILAR


Savcılığın talimatıyla harekete geçen İzmir polisi, B.Ö'nün, PKK'nın yayın organı yasadışı bir dergide görevli S.E. adlı kadın tarafından kandırıldığını ve birlikte dağa çıkacaklarını belirledi. Operasyon için düğmeye basan ekipler, şehirlerarası otobüs terminalinde yaptıkları baskında, otobüse binmeye hazırlanan B.Ö, S.E. ve yanlarındaki R.K'yi gözaltına aldı. Adliyeye sevkedilen zanlılardan S.E tutuklanırken, B.Ö. ve R.K, savcılıkta ifadeleri alındıktan sonra serbest bırakıldı.


'ARTIK ONU HİÇ BIRAKMAYACAĞIM'


Zanlılardan B.Ö., babası R.Ö.'ye teslim edildi. Oğluna kavuşmanın sevincini yaşayan R.Ö., “Terör örgütüne katılıp başka anaların canını yakmasından, tabut içinde gelip onu kara toprağa vermekten çok korktum. Oğlumun iyiliği için üzerime düşeni yaptım. Onu artık hiç bırakmayacağım" diye konuştu.


Devlete faydalı biri olmasını istiyorum


Oğlum, benim canımdan bir parça. Ben onun milletine devletine faydalı biri olmasını istiyorum, bunun için yetiştirdim. Oğlumun iyiliği için üzerime düşeni yaptım. YENİŞAFAK

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler