YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Nazlıaka: 'Melih Gökçek beni hedef alarak...'
CHP Ankara Milletvekili Aylin Nazlıaka, Ankara'daki su tartışmaları nedeniyle Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek'in kendisini hedef aldığını ileri sürdü.
Nazlıaka: 'Melih Gökçek beni hedef alarak...'
24 Eylül 2014 / 20:24 Güncelleme: 24 Eylül 2014 / 20:27

Nazlıaka,"Gökçek yine kendi üstündeki çamuru etrafa sıçratmaya çalışmaktadır. Gökçek'in kana kana musluktan içtiği suyu sağlık bakanlığı kullanmamaktadır" dedi. 
 
"Gökçek, çok bağırırsam gündemi değiştirirm diye düşünüyor"
 
Nazlıaka, "Geçen süreçte Gökçek, meslek odaları ve tarafımdan yapılan açıklamalar sonrasında iki önemli itirafta bulundu. Bunlardan birincisi Ankaralılardan aylarca Kızılırmak suyunun verildiğini saklamasıydı. Gökçek paniğe kapılmış ve şahsıma yönelik saldırılara girişmiştir. Gökçek'in ikinci itirafı ise damacana şirketlerine yönelik olmuştur. Su tartışmalarının başladığı ilk günlerde damacana şirketleriyle ortak olduğuma ilişkin bana iftira atan Gökçek, damacana şirketlerine ilişkin yaptığım çalışmaları bir kez daha kamuoyuyla paylaşmam sonucu susmuştur. Damacana şirketleriyle bağı olan kendisidir. Bu bilgileri de basın toplantısıyla açıklayınca Melih Gökçek,  hangi konuda suçluysa o konuda çok bağırırsam gündemi değiştiririm diye düşünen biridir.

Yavuz hırsız ev sahibini sustururmuş. Gökçek bundan böyle Ankaralıları susturamayacaktır. Çünkü biz Cumhuriyet Halk Partisi milletvekilleri ve Ankara İl örgütümüzdeki tüm arkadaşlarımızla birlikte Ankaralıların hakkını yüksek sesle savunacağız. Gökçek'in beceriksizliği yüzünden Cumhuriyet'in Başkent'i hiçbir başkentin yaşamayacağı sorunlarla boğuşturmaktadır. Bunları yüksek sesle dillendirecek ve çözüm önerilerimizi sunacağız" ifadelerine yer verdi.
 
"Gökçek evime saldırmıştır"

Nazlıaka, "Gökçek, Ankara'nın suyunda neler olup bittiğini saklamak için evime saldırmıştır. Üç gün önce belediye başkanı olmuş gibi kendine malzemeler edinmeye çalışmaktadır. Kendi suçlarını örtmek için de kamunun gücünü kullanmaktadır. Aynı yerden alınan numuneleri biz de test ettirdik. Ve tabii ki de Gökçek'in rakamlarla oynadığı bir kez daha ortaya konulmuş oldu. Uzmanlar, Gökçek'in iddia ettiği verilerin çamurlu kaplarda bile çıkamayacağını söylemektedirler" dedi.
 
"Ankara'nın 478 su numunesi sonuçları hala açıklanmadı "
 
Ankara'da 478 su numunesi sonuçlarının açıklanmadığını söyleyen Nazlıaka, "Gökçek, Ankara'nın su sorununu şahsım üzerinden kişiselleştirerek gündem değiştirmeye, hedef göstermeye çalışmaktadır. Sorun Aylin Nazlıaka değil Ankaralılara reva görülen suyun durumudur. Yıllarca beceriksizliklerinin bedelini Ankaralılara ödeten Gökçek, şimdi de Ankaralıların sağlığıyla oynamaktadır. Gökçek, şahsım üzerinden yaptığı açıklamalarla kamuoyunu oyalamaktadır. Ankara'da alınan 478 numunenin sonuçlarını halen açıklamamıştır. Açıklayamamaktadır" ifadelerine yer verdi.
 
"Gökçek evime ve ailem saldırdı"
 
Nazlıaka, evinde kullandığı suyun kaçak kuyu suyu olduğu tartışmalarına ilişkin, "Gökçek beni ve site sakinlerini kaçak su kullanmakla suçlamıştır. Şimdi size çok önemli bir belge sunacağım. Elimdeki belgeden de göreceğiniz gibi;  08/06/2007 tarihinde, 36899 no'lu 4946 sicil sayılı dilekçeyle Site Yönetimimiz ASKİ Genel Müdürlüğüne başvurmuş sitemizdeki kuyu suyu hakkında bilgilendirmiştir. Bu dilekçede kuyunun yaklaşık 4-5 metre derinlikte olduğu, bu nedenle temizliğine güvenilmediği belirtilmiş ve ASKİ'den yasal ve idari işlemler konusunda gereğinin yapılması talep edilmiştir. Ama düne kadar ASKİ görevini yapmamıştır. ASKİ bu dilekçeyi görmezden geldiği gibi; Gökçek Ankara'nın su problemini dile getirdiğim için benden hınç alırcasına evime, aileme ve komşularıma saldırmıştır. Okuldan gelen çocuklarım evimizin önünde kameralarla karşılaşmıştır. Bu belgeyle bir kez daha ortaya çıkmıştır ki sitemizin suyu kaçak değildir ama Ankara'nın Belediye Başkanı kaçaktır. Gökçek'in Ankara'da yatacak yeri yoktur" açıklamasında bulundu.
 
"Gökçek'in kana kana musluktan içtiği suyu sağlık bakanlığı kullanmamaktadır" diyerek eleştirilerine devam eden Nazlıaka, "Dün Başbakan Davutoğlu'nun, Sağlık Bakanlığını ziyareti sırasında bakanlık kantininde yer alan "kantinimizde çaylarımıza kapalı su kullanmaktayız" yazısını hepiniz biliyorsunuz. Gökçek'in kana kana musluktan içtiği suyu Sağlık Bakanlığı kullanmamaktadır. Sağlık Bakanlığı, politik nedenlerle Ankara'da yaşanan su sorununa karşı sussa da kendi personeline yönelik bir koruma yöntemi uyguluyor belli ki.

Melih Gökçek, hizmet için o görevde olduğunu unutarak, saldırarak, iftira atarak, çamurunu sıçratarak siyaset yapmaya alışmış birisidir. Bugün de aynı yöntemi uygulamaktadır. Bugün Cumhuriyet Halk Partisi, milletvekilleri ve örgütüyle birlikte onun karşısına dikilerek Gökçek oyunlarına dur demektedir. Gökçek hiç unutmasın; adaletsizliği önleyemeyeceğimiz durumlar olabilir ama adaletsizliğe itiraz etmeyeceğimiz bir zamana asla olmayacaktır" ifadelerine yer verdi.

 

DHA

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler