YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Nazlı Ilıcak Çağlayan olayını bakın nereye bağladı...
Gülen örgütünün sözcüsü gibi davranan Nazlı Ilıcak, Çağlayan'daki olay hakkında şoke eden twitler attı. Ilıcak bir de şarkı paylaştı
Nazlı Ilıcak Çağlayan olayını bakın nereye bağladı...
01 Nisan 2015 / 04:01 Güncelleme: 01 Nisan 2015 / 09:13

Berkin Elvan bahanesiyle İstanbul Adalet Sarayı'nın basılıp, savcı Mehmet Selim Kiraz'ın rehin alınmasının ardından sosyal medyada hemen bir algı operasyonu başladı. Daha ilk saatlerden itibaren paralel yapıya mensup isimlerin attığı twitler dikkat çekti.

Bu mesajlar kime, nereye?

Teröristlerin binaya nasıl girdiği, silahların içeri nasıl sokulduğu en çok merak edilen konu olurken, paralel yapının güdümündeki bazı isimlerin hemen harekete geçtiği görüldü. Örgütün sözcüsü gibi çalışan bazı gazeteciler ve akademisyenler, konuyu sürekli dinleme operasyonlarında tutuklanan paralel polislere getirmeye çalıştı.

Gülen örgütü mensupları attıkları twitlerle, "telekulak polisler tutuklanmasaydı bu olay olmazdı, Cemaatçi polisleri tutukladınız bunlar oldu" şeklinde mesajlar verdi.

Gülen örgütü iyice köşeye sıkışmıştı

Bu durum, KPSS soruşturmasıyla, dinleme operasyonlarıyla, Fethullah Gülen'in mason olduğu yönündeki haberlerle iyice köşeye sıkışan paralel yapı için adeta ilaç gibi geldi. Bu olay sayesinde Gülen örgütü, hem alçakça bir algı operasyonuna girişti, hem de gündem değişmiş oldu.

Ilıcak'tan yoğun şekilde Gülen örgütü mesajı

Paralel yapıya yakınlığıyla bilinen Nazlı Ilıcak, olayın ilk dakikalarından itibaren yoğun şekilde algı çalışması yaptı.

Ilıcak, alıntıladığı bir twitte "Serdar BAYRAKTUTAN gibi yiğitleri içeri atarsanız terörist bayrağını asar adliyeye. Savcı esir!!!" derken, diğer bir twitinde "Cemaat'ten hayali bir terör örgütü yaratmaya çalışırken, gerçek teröristler ellerini kollarını sallayarak Adliye'yi basıyor. Kim sorumlu?" ifadelerini kullandı. ,

Ilıcak bir başka twitinde de şöyle dedi: "Hırsızla darbeci kolkola girince, deneyimli ve dürüst polisler cezaevine girdi. Önleme dinlemesi suç sayıldı.TERÖRİSTİN önü açıldı"

Bizi siz delirttiniz

Nazlı Ilıcak'ın yine aynı saatlerde Cem Karaca'nın "bizi siz delirttiniz" şarkısını paylaşması da tuhaf karşılandı.

 

STAR

Bunda her yol var.
 // Ömer
Bir ve Moris silonun özel eğitilmiş 28 şubat kışkırtıcısı...
01 Nisan 2015 Çarşamba 12:32
sessiz çoğunluğuda..
 // atiker
devşirmekten başka bir işi yokmuş gibi meşgalelerinin arasında koybolmuş gitmiş siz bu dünyaya sadece mal toplamak içinmi geldiniz bu nasıl bir sessizlik hakkı ve doğruyu bile haykıramayan adaleti uygulamayan müslümandan ne olur sade dilde ve takiyecilikte samimiyet yok iş olsun torba dolsun eğer bu sessizlik devam ederse pek yakında bu günleri mumla arar olursunuz......
01 Nisan 2015 Çarşamba 09:31
sessiz çoğunluğuda..
 // atiker
yakında delirteceksiniz bilinki bu delirme size bu ülkeyi dar edecek kaçacak delik bile bulamayacaksınız rahatlık bir tarafınıza batıyor ülkeyi eskiye döndürmek için her türlü pisliği yapıyorsunuz bu kartoloz karı bile bu ülkede gündem belirlemeye çalışıyor ve terör örgütlerinin sözcülüğüne soyunuyorsa demekki ak partinin ve tayip beyin düşünmesi lazım köpekler sokaklarda geziyor taşlar bağlanmış artık özgürlük dedikçe bu zalimler azıyor müslüman muhafazakar diye geçinenlerde para pul dünya malı...
01 Nisan 2015 Çarşamba 09:26
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler