YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
NATO: Türkiye'nin NATO üyeliği tartışma konusu değil
NATO'dan yapılan açıklamada, "Türkiye'nin NATO üyeliği tartışma konusu değil. NATO Türkiye'nin sürekli katkılarına güveniyor, Türkiye de NATO'nun dayanışma ve desteğine güvenebilir." ifadelerine yer verildi.
NATO: Türkiye'nin NATO üyeliği tartışma konusu değil
10 Ağustos 2016 / 13:57 Güncelleme: 10 Ağustos 2016 / 14:34

NATO'dan yapılan açıklamada, NATO'nun Türkiye'deki darbe girişimi karşısındaki tutumu ve Türkiye'nin NATO üyeliği ile ilgili spekülatif haberlerin basında yer aldığı belirtilerek, ittifakın bu konudaki pozisyonu vurgulandı. 

Türkiye'nin, NATO'nun ortak çabalarına önemli katkılarda bulunan değerli bir müttefik olduğu ifade edilen açıklamada, "Nesillerdir görülmeyen bir şekilde en büyük güvenlik sorunlarıyla karşı karşıyayken, Türkiye ittifakın uzlaşmaya dayalı kararlarında tam olarak yer almaktadır. Türkiye'nin NATO üyeliği tartışma konusu değildir" denildi. 

İttifakın toplu savunmaya bağlı ve demokrasi, bireysel özgürlük, insan hakları ve hukukun üstünlüğü ilkeleri üzerine kurulu olduğu belirtilen açıklamada, "NATO Türkiye'nin sürekli katkılarına güveniyor ve Türkiye de NATO’nun dayanışma ve desteğine güvenebilir" ifadesine yer verildi. 

NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg'in darbe girişimi gecesi ve sonrasında Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ile görüşmeler gerçekleştirdiği, darbe girişimini şiddetle kınadığı ve Türkiye'nin demokratik kurumlara olan tam desteğini yinelediği hatırlatıldı.

Genel Sekreterin aynı zamanda seçilmiş Türk hükümetine desteğini ve Türk halkının cesaretine olan saygısını ifade ettiği, darbe girişimi sırasında hayatlarını kaybedenler için de taziyelerini ilettiği belirtildi.

 

AA

Yaaa
 // Murat
Ne oldu sıktımı...
10 Ağustos 2016 16:49
 // Rasim DUMAN
Batili "dostlarimiz" ( !!! ) bir turlu adapte olamadilar ; muhtemelen eski arsivlerden cikardiklari "bayat pilavi" yeniden isitip onumuze koyuyorlar. Yav bre kabuklular, eski camlar bardak olali 14 sene gecti. Karsinizda artik YENİ TURKİYE var ; hatta 15 Temmuzdan sonra - sayenizde - YEPYENİ TURKİYE var !!! Bize artik "yeni" ve "inandirici" seyler soyleyin ! Veya, en iyisi, hicbirsey soylemeyin ! Size İNANMİYORUZ !!!...
10 Ağustos 2016 15:41
wallah,değerimizi gene anladılar yani..
 // hursit dilaver
bu NATOcular, anladılar.kıymetimizi bildiler.hatalarından döndüler, pişman oldular,üzgünler.türkiyeye hata yaptık dediler..NE GÜZEL.HEP BU LAFLARI DUYARIZ.BEN 50 YILDAN BERİ DUYARIM.ama kimse TURKİYEYİ NATODAN ÇIKARALIM diyen hariciye vekiline tek laf etmez.o kutsaldır.ulan önce onun agzının payını ver de sonra türkiye de..yoook demezler.bu laflar bizi okşama laflarıdır.biz de hemen kanmaya teşneyizdir bak.kusura bakmayın ama böyle işte.şu salak haberi bile son dakika diye sevinçle verdiler....
10 Ağustos 2016 Çarşamba 14:45
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler