YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
NATO olası saldırı durumunda 48 saat içinde Türkiye'de olacak!
NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg, NATO'nun askeri olarak 48 saat içinde konuşlanma kapasitelerinin bulunduğunu duyurdu.
NATO olası saldırı durumunda 48 saat içinde Türkiye'de olacak!
09 Ekim 2015 / 09:45 Güncelleme: 09 Ekim 2015 / 10:08

NATO Genel Sekreteri, "Türkiye'yi korumaya hazırız" demişti. Bunu yenileyen Stoltenberg, "48 saat içinde oradayız" diye konuştu.

NATO, Ukrayna için oluşturulacak 13 bin kişilik çevik gücü Rusya tehdidine karşı Türkiye'ye kaydırabileceğini dünyaya duyurmuştu.

"48 SAAT İÇİNDE ORADAYIZ"

Stoltenberg, Brüksel'deki NATO Savunma Bakanları Toplantısı'na verilen arada düzenlediği basın toplantısında, NATO'nun ortak savunmasını kuvvetlendirmek üzere adımlar attıklarını belirterek "Müdahale kuvvetlerimizi güçlendirme planına yeşil ışık yaktık. Bu kuvvet mevcuttan iki kat fazla sayıda yani 40 bin askerden oluşacak. Bu müdahale kuvveti gereken ve ihtiyaç olan her bölgeye 48 saat içerisinde konuşlanabilecek" diye konuştu.

İngiltere Savunma Bakanı Michael Fallon (solda), ABD Savunma Bakanı Ashton Carter (ortada), NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg (sağda)

"TÜRKİYE'Yİ SAVUNMAYA KAYA GİBİ BAĞLIYIZ"

Stoltenberg, Türkiye'nin NATO'nun kuvvetli bir müttefiki olduğuna dikkati çekerek şunları söyledi:

"Türkiye yüzde 100 NATO güvenliği altında. Kaya gibi sağlam. Biz bu mesajı güçlü veriyoruz. Bizim sorumluluğumuz onun yanında olmak ve gerekli caydırıcılığı gösteriyoruz. Türkiye'yi savunmaya kaya gibi sağlam şekilde bağlıyız."

 

ENSONHABER

sakın ha
 // murat atalay
sakın bunları türkiyeye sokmayın
abd ile rusya anlaştı. türkiyeyi nato gücü konuçlandıracağız diye bölme planı yapıyorlar....
09 Ekim 2015 14:36
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler