YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
NATO Genel Sekreteri: En büyük yükü Türkiye çekiyor
Suriye'deki iç savaş nedeniyle en büyük yükü Türkiye'nin çektiğini belirten NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg, "Türkiye'yi yüz binlerce mülteciye kucak açtığı için övmek istiyorum. Türkiye sırtında çok büyük bir yük taşıyor" dedi.
NATO Genel Sekreteri: En büyük yükü Türkiye çekiyor
11 Ekim 2014 / 07:20 Güncelleme: 11 Ekim 2014 / 09:06

Türkiye'de çeşitli temaslarda bulunan NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg, Gaziantep'te NATO'ya ait Patriot'ların bulunduğu üssü ziyaret etti.

NTVMSNBC'nin haberine göre, Ankara'daki temasları sırasında "güvenli bölge" ve "uçuşa yasak bölge" önerisinin de, gündeme geldiğini dile getiren NATO Genel Sekreteri Stoltenberg, "Bu IŞİD'e karşı koalisyonun da bir konusu olacak. Şimdiye kadar NATO'ya böyle bir öneri gelmedi" şeklinde konuştu.

ABD ve koalisyon güçlerinin zaten IŞİD'e karşı bir askeri operasyon düzenlediğini hatırlatan NATO Genel Sekreteri Stoltenberg, "Suriye de katliamlar devam ediyor. Burada siyasi bir çözüm bulmak gerekiyor. Çok karmaşık bir bir sorunla karşı karşıyayız" dedi. 

Ankara'nın çizgisine iki senatörden destek

ABD'de senatörler John McCain ve Lindsey Graham, Türkiye'nin Kobani'yi kurtarmak üzere harekete geçmediğine yönelik artan eleştirilerin, hem IŞİD hem de Beşar Esad'ın mağlup edilmesi gerektiği için gerçeği yansıtmadığını söyledi.

McCain ve Graham,"Başkan Obama, Türk liderlerin atılması gerektiğini savunduğu adımları atsaydı, ortaklarımızdan önemli destek görecekti" ifadelerini kullandı. 

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler