YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
NATO AWACS Türk hava sahasında!
Genelkurmay Başkanlığı tarafından yapılan açıklamada NATO AWACS uçağı tarafından 12-15 Mart tarihleri arasında Türk hava sahasında görev icra edileceği bildirildi.
NATO AWACS Türk hava sahasında!
12 Mart 2016 / 20:43 Güncelleme: 12 Mart 2016 / 21:32

Genelkurmay Başkanlığı, "Suriye krizi ve bölgede yaşanan gelişmeler doğrultusunda, Türkiye'ye yönelik güvence tedbirleri kapsamında, bir NATO AWACS uçağı tarafından, 12-15 Mart tarihleri arasında Türk hava sahasında görev icra edilmektedir.

Bu görevlerin düzenli olarak belirli periyotlarda önümüzdeki aylarda da icra edilmesi planlanmaktadır" açıklaması yaptı.

Genelkurmay Başkanlığının internet sitesinde yapılan açıklamada, Suriye krizi ve bölgede yaşanan gelişmeler doğrultusunda, Türkiye'ye yönelik güvence tedbirleri kapsamında, bir NATO AWACS uçağınca, 12-15 Mart tarihleri arasında Türk hava sahasında görev icra edildiği bildirilerek, şunlar kaydedildi:

"Bu görevlerin düzenli olarak belirli periyotlarda önümüzdeki aylarda da icra edilmesi planlanmaktadır. NATO'nun ana görevlerinden olan kolektif savunma ve ittifakın güvenliğinin bölünmezliği ilkesi kapsamında icra edilecek görevlerde, NATO'nun Türkiye'ye desteği ile ittifakın birlik ve dayanışmasının sergilenmesi, ittifak topraklarının bütünlüğüne yönelik potansiyel düşmanca tehditlere karşı caydırıcılık sağlanması amaçlanmaktadır."


AA

 // Kandirilanlar
2 tane awacs aldik muzedemi duruyor...
13 Mart 2016 06:38
cakma awacs
 // adaletterazisi
Ne oldu bizim awacslara ,yoksa cakmami cikmislar eee yalancinin mumu ,natonun awacsi gelene kadar yandi ,yemiyor bu millet artik anlayin...
12 Mart 2016 21:38
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler