YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Nasuh Mahruki: AK Partililerden özür dilerim
Kanal A canlı yayınına katılan Nasuh Mahruki AK Parti telafuzunu AKP olarak yapınca gelen uyarılar sonrası AK Parti olarak düzellti ve bütün AK Partililerden özür dilediğini söyledi.
Nasuh Mahruki: AK Partililerden özür dilerim
17 Aralık 2015 / 08:32 Güncelleme: 17 Aralık 2015 / 09:25

Kanal A da Mehmet Toprak'ın hazırlayıp sunduğu A Politik programına Milat Gazetesi Ankara Temsilcisi Bayram Zilan ve AKUT Başkanı Nasuh Mahruki konuk oldu.

Gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulanan Mahruki programda geçtiğimiz haftalarda yaptığı hatayı tekrarlayarak AK Parti yerine AKP dedi. Mahruki, Mehmet Toprak ve Bayram Zilan'ın AK Parti düzeltmesi sonrasında ise bütün AK Partililerden özür dilediğini söyledi.

Nasuh Mahruki'nin konuşmasından öne çıkanlar:

EREN EDEM'E KATILMIYORUM

Rus jetiyle aynı şey değil bu. Ne yazıkki katılamam. Yani böyle birşey katılmak mümkün olmaz çünkü sonuçta günün sonunda en son kerteye iş geldiğinde hepimizin kendi vatanını kendi toprağını kendi ailesini koruması gerekiyor. Muhtemelen orda başka birşey söylemek istiyor. Orada ne söylemek istediğini hangi bağlamda söylediğini ona sormak lazım aslında bakarsan. Tabiki yekden sorduğunda buna kimse katılamaz. Hiçbir Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı katılmamalıdır da. 

AK PARTİ'LİLERDEN ÖZÜR DİLERİM

Nasuh Mahruki: Bizim hükümet söyle birşey yaptı. Petrol kaçakçılığa karşı önlemek için petrol taşımacılığından kayıt altına alınma şartını AKP kaldırdı bir kaç sene önce. Çok yakın zamanda.

Mehmet Toprak: AK Parti bu arada. 

Nasuh Mahruki: Aman özür dilerim. Çok ağzım alıştığı için kusura bakmayın. Şimdiden bütün AKP'liler için herkesten özür diliyorum. AK Parti demek istiyorum aslında.

Bayram Zilan: Tamam da hala bütün AKP. En azından şöyle denilebilir bütük AK Partililer.

Nasuh Mahruki: AK Parti'liler demiyordum. Zaten bir sabret sen cümlemi bitirsem anlayacaktın da. Bütün AKP'ye ağzımdan çıkacaklar için özür dilerim dedim. AK Parti demek istiyorum aslında. AK Parti demeye özen göstereceğim. 

'RUS TELEVİZYONU'NDAN TALEP GELDİ ÇIKMADIM'

Mehmet Toprak: Size Rusha Today'den bir röpotaj teklifi gelse buyrun gelin bunu da Eren Erdem teklif ettikleri gibi çıkar söyler miydiniz?

Nasuh Mahruki: Hakkikaten beni aradılar. Bir Rus televizyonundan bu konu ile ilgili konuşmak istiyoruz diye. Bende düşündüm taşındım ve bunun bu şartlarda çok uygun olmadığına karar verdim. Adamlara şunu söyledim. Ben sizinle seve seve konuşmak isterim ama bunu bir Türkiye'deki televizyon üzerinden yapalım dedim. Ne sormak istiyorsanız sorun ama Türkiye'deki televizyon üzerinden sorun o soruları. ben kendi ülkemdeki bi televizyona anlatayım kendi görüşlerimi dedim.

'HÜKÜMET SUÇLUYSA DÜNYANIN HER YERİNDE KONUŞULABİLİR'

Mehmet Toprak: Oraya çıkmış olsaydınız hangi pozisyona düşmüş olacaktınız ve niye çıkmadınız.

Nasuh Mahruki: Yanlış olurdu. Çünkü bu konu milli mesele haline dönüştürüldü ister istemez. Yani Rus jetinin düşürülmesi bir anda vay Rusya ile kapışıyoruz o zaman hepimiz birlikte safları sıklaştırmak zorundayıza geldi bu iş ki bence zaten yanlış birşey böyle bir sebepten dolayı 17 saniye sınır ihlali nedeniyle Rusya ile savaş haline tutuşmak gibi süper stratejik ve jeopolitik anlamda da süper yanlış bir kararı asla almamalıyız. Ama maalesef biranda bunu bir vatan ihaneti gibi yorumlamaya kalktı. Maalesef Türkiye'de insanları ihanetle suçlamak dünyanın en kolay işi haline dönüştürüldü şu son süreçte. İnsan kendi ülkesiyle ilgili bir endişesini bile paylaştığında direkt karşıt görüşlüyse vatan haini diye damgalanıyor.  

Yeteri kadar kanıt olmadan bence kabul edilemez. Kanıt olsa diyebilir. Eğer kanıt varsa gerçekten Türk Hükümeti uluslararası hukuka göre suç işlediyse bunu söyleyebilir. Eğer benim hükümetim suçluysa kriminal bir hükümetse ve bütün dünyanın savaş sucu kabul ettiği şeyi yaptıysa bu dünyanın her yerinde konuşulabilir ve bu hükümetin cezalandırılması gerekir. Ama bunu diyebilmeniz için gerçekten yüzde yüz emin ve kanıtlı olmanız gerekiyor. Adana bir tane paralel savcının delilini kanıt kabul edip yapmak bence olmaz. 

KANALAHABER.COM/ÖZEL İÇERİK

mm-001.jpg

 // resul y
Sy mehmet bey böyle din düşmanlarına söz hakkı vermeyin kendini alim zannediyo...
18 Aralık 2015 01:37
 // Urfali
Ülkemin ekmeğini yiyip suyunu içip havasını soluyorsun Yazıklar olsun sen senin gibilere...
18 Aralık 2015 01:36
 // resul y
Maru ki senin yaşayacağım laik bir ülke vardır allahın dinini senin gibiler ağzına almasın birde gücü yetmez diyon ya öyle bir yeterki minicik aklın yetmez buna...
18 Aralık 2015 01:30
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler