YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
"Narkoz bile vermediler"
Gazze'ye İnsani yardım gemisinde İsrail'in saldırısı ile sırtı ve omzundan yaralanan Musa Coaş, yaşadıkalrı züulmü gözyaşları içinde anlattı...
"Narkoz bile vermediler"
03 Haziran 2010 / 15:54 Güncelleme: 03 Haziran 2010 / 15:54

İsrail'in yardım filosuna açtığı ateş sırasında sırtı ve omzundan yaralanan Musa Coaş, İsrail askerlerinin iz bırakmamak için sırtındaki kurşunu kerpetenle çıkarttığını ve bu sırada kendisine narkoz bile verilmediğini söyledi. Ayakkabısındaki kan izleri göze çarpan Coaş konuşması sırasında gözyaşlarına hakim olamadı.

Saldırıda vücuduna isabet eden 2 kurşunla yaralanan Coaş, İstanbul'a gelir gelmez Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Hastanesi'ne götürüldü.

Burada gerekli müdahaleleri yapılan Coaş, son kontroller için Adli Tıp Kurumu'na geldi. Çıkışta basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Coaş, dehşet anlarını anlatırken gözyaşlarına hakim olamadı. Coaş, İzmir'den gelerek gemiye bindiğini ifade ederek, "Saldırıda arkadaşım şehit oldu. Ben de saldırı sırasında sırtımdan ve omzumdan vuruldum. İsrailli askerler iz bırakmamak için sırtımdaki kurşunu kerpetenle çıkarttılar. Narkoz bile vermediler. Gemi karaya ulaşana kadar gemide bekletildim. Daha sonra yaralı halimle cezaevine gönderildim. Türk doktorları burada gerekeni en iyi şekilde yaptılar. Şimdi Arkadaşlarımın cenazesine gidiyorum" dedi. Yaşadığı dehşeti üzerinden atamadığı gözlenen Musa Coaş'ın ayakkabısındaki kan izlerinin hala durduğu gözlendi. (İHA)

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler