YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Namlunun ucundaki isimler
Namlunun ucundaki isimler
12 Temmuz 2010 08:11
Hükümetin yürüttüğü 'Kardeşlik Projesi'ne destek veren bazı akademisyenlere ölüm tehditleri yağıyor. Hal böyle da olunca can güvenliğini sağlamak için emniyetten koruma talep ettiler.

‘Açılım’ diyen akademisyenlere tehdit yağıyor. Koruma talebinde de bulunan aydınlar tehdit kaynağı olarak derin devleti işaret ediyor.

Türkiye’nin terör ve Kürt sorununun askeri değil sivil yöntemlerle çözülmesine yönelik görüşleriyle öne çıkan akademisyenlere ölüm tehditleri yağdığı ve bu nedenle kendilerine koruma verildiği ortaya çıktı. Namlunun ucundaki isimler, referandum öncesinde kaos ortamı yaratılması için tıpkı Mumcu ve Dink suikastlerinde olduğu gibi, ‘derin çete’nin kaos ortamı oluşturmaya çalıştığı görüşünde.

ÜLKEMİ TERKETMEM

USAK eski Başkanı Doç. Sedat Laçiner: Demokratik açılım sürecindeki söylemlerimizden ötürü USAK’ta birlikte çalıştığımız Polis Akademisi Öğretim Üyesi Prof. İhsan Bal ile birlikte Ankara Emniyet’inden koruma talep ettik. Konuşan iki üç kişiyi sindirirsek arkadan kimse gelmez diye düşünüyorlar.• Yeditepe Üniversitesi Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Maya Arakon: Birileri fikirleriyle uyuşmadıkları insanlara kaba kuvvet kullanıyor. Tehdit konularında doğrudan yargıya başvuruluyorum. 7 8 davam oldu. Ciddi cddi yurt dışına gidip yaşamayı düşündüm. Birtakım AB ülkeleri vatandaşlık teklif etti ama gitmeyi düşünmüyorum.

Derin devlet yapıyorÖcalan ile ilgili “Bu terörü bitirmezsen, seni asarım. Bakın bakalım o zaman bu olayların hepsi bitmiyor mu?” sözlerinden ötürü tehdit alan ve emniyetin korumaları ile dolaşan Doç. Dr. Önder Aytaç da, tehditlerin derin devlet kaynaklı olduğunu söyledi. “Derin devlet yapacağı bir operasyonu PKK’ya havala edebilir endişesini taşıdım” dedi. Star

gülesim yoktu
 // togan
Değerli yorumcumuz, her görüşe eşit mesafede durmakla birlikte; hakaret, küfür, aşağılama vb. içeren, toplumsal hassasiyetleri zedeleyici nitelikteki yorumları yayınlayamıyoruz. Kriterlerimize uygun olarak yeniden yorum yazmanızı diler, ilginize teşekkür ederiz......
12 Temmuz 2010 18:14
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler