YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Musul'daki 49 Türk rehine serbest!
Musul'da IŞİD tarafından rehin alınan 49 Türk rehine istihbarat birimleri tarafından alınarak Türkiye'ye getirildi.
Musul'daki 49 Türk rehine serbest!
20 Eylül 2014 / 06:40 Güncelleme: 20 Eylül 2014 / 11:40

Musul'da rehin bulunan 49 vatandaşımızı kurtarmak için çeşitli girişimlerde bulunan istihbarat kuruluşlarımız güzel haberi sabaha karşı verdi. Gece başlayan kurtarma operasyonu saat 04:00 sularına sona erdi. 

Rehineler saat 05:00'te Türkiye'ye giriş yaparken, Başbakan Davutoğlu başta MİT Müsteşarı Hakan Fidan olmak üzere tüm görevlilere teşekkür  etti.

Davutoğlu açıkladı

Başbakan Ahmet Davutoğlu, Musul'da IŞİD tarafından rehin alınan 49 Türk'ün serbest bırakıldığını açıkladı. Davutoğlu, serbest kalan rehinelerin sabaha karşı saat 05.00'te Türkiye sınırına giriş yaptıklarını ve Şanlıurfa'ya doğru yola çıktıklarını söyledi.

Rehinelerin sağlık durumlarının iyi olduğunu belirten Başbakan Davutoğlu, "Bu mutlu olay hepimizi güzel bir sabaha hazırladı" dedi.

Bakü'deki programını yarıda kesen Davutoğlu, ''Ben de biraz sonra Bakü'den ayrılarak, vatandaşlarımızla, başta başkonsolosumuz olmak üzere bütün kardeşlerimizle kucaklaşmak üzere ülkemize döneceğim. Şu anda rehinelerimiz sınırdan girdiler, Urfa'ya doğru hareket halindeler. Ben de buradan doğrudan Urfa'ya gideceğim, rehinelerimizle buluşacağım'' ifadelerini kullandı.

Davutoğlu teşekkür etti

Başbakan Davutoğlu rehinelerin Türkiye'ye getirildiğini açıkladıktan sonra sosyal medya hesabı üzerinden Hakan Fidan ve ekibine teşekkür etti.

tw-068.jpg

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler